spravy.sk spravy.sk

Laine si užil golf s profesionálom, dodržali všetky opatrenia
zdroj:

Laine si užil golf s profesionálom, dodržali všetky opatrenia

Zatiaľ čo na Slovensku je momentálne akýkoľvek profesionálny šport nemysliteľný a zatvorené sú aj rozľahlé golfové ihriská, vo Fínsku je to o kúsok benevolentnejšie. Hviezdny útočník Winnipegu Jets si tak mohol užiť exhibičný golfový zápas s fínskym víťazom European Tour Samim Valimäkim.

Hviezdna dvojica sa stretla na ihrisku Rock Course západne od Tampere. Laine a Vallimäki sú pritom priateľmi už o malička. 

Golfový súboj sa odohral v duchu pravidiel sociálnej izolácie. 

"Jeden môj kamarát má vlastný golfový klub a ponúkol mi možnosť zahrať si tam so Samim. Dôležité boli pravidlá o sociálnej vzdialenosti. V klube nás poučili a všetko sme dodržali. Berieme to vážne, pretože nechceme byť zlými príkladmi. Na ihrisku samozrejme neboli ani diváci či médiá," zdôraznil Laine. 

Valimäki vyhral 29. februára Oman Open, pričom profesionálom je len od minulého roka a išlo o jeho šieste podujatie. Rovnako ako Laine má 21 rokov.  Ako sa dalo očakávať, na golfovom ihrisku dominoval profesionál.

"Môj driving bol v poriadku, ale hra na krátku vzdialenosť mi nešla," zhodnotil Laine. "Mal som pár dobrých rán, ale napríklad na prvej jamke som puttoval na päťkrát. To bolo hrozné. Chýbala mi vyrovnanosť hry, je vidieť, že som to už dlho nehral. Počasie nebolo ideálne, ale celkom sme si to užili."


Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia