spravy.sk spravy.sk

Čurmová má za sebou prvý rok v ženskej NHL. Strelila prvý slovenský gól, užila si Sekeru
zdroj:

Čurmová má za sebou prvý rok v ženskej NHL. Strelila prvý slovenský gól, užila si Sekeru

Správa o angažovaní dvojice obrankýň Lenky Čurmovej a Ivety Klimášovej klubom NWHL Buffalo Beauts predstavovala obrovský impulz pre celý slovenský ženský hokej. Po prvej sezóne strávenej v zámorí môžu obe reprezentantky konštatovať spokojnosť.

„Po tímovej stránke to nedopadlo najlepšie, ale ja osobne môžem byť spokojná,“ pustila sa do hodnotenia sezóny 20-ročná odchovankyňa michalovského hokeja Lenka Čurmová. „Myslím si, že som sa ukázala v dobrom svetle. Hlavne úvod bol výborný, aj keď potom nebola forma taká konštantná. Celkovo to však bolo fajn.“

Čurmová mala naozaj impozantný vstup do sezóny. 5. októbra prekonala pri víťazstve 3:1 nad Connecticutom brankárku Sonjiu Shellyovú a stala sa prvou Slovenkou s gólom v NWHL. Následne ju vyhlásili za hráčku mesiaca a dostala sa aj do All-star tímu.

„To všetko boli pekné úspechy, ktoré ma prekvapili. Som za to vďačná a verím, že na to nadviažem aj v budúcnosti,“
poznamenala obrankyňa, ktorá získala 11 bodov v 23 zápasoch.

NWHL má momentálne päť klubov a dostať sa do nej nie je jednoduché. Zemplínčanka pochopiteľne verí, že v Buffale ostane aj pre novú sezónu.

„Je to samozrejme najprestížnejšia ženská liga sveta, aj keď to ešte nie je na úrovni ako napríklad NHL. Nerada by som to porovnávala s Európou, pretože mentalita je tam iná. Snažia sa nám však vytvárať ideálne podmienky. Zatiaľ to však nie je o peniazoch a hráčky musia spravidla popri hokeji aj pracovať,“
priblížila L. Čurmová, ktorá momentálne rokuje o predĺžení zmluvy. „Vzhľadom na koronavírus je to však teraz trochu utlmené a uvidíme, ako to bude pokračovať ďalej. Ja by som však ostala v Buffale určite rada.“

Lenka ČurmováPôsobenie v USA bolo pre mladú hokejistku komfortnejšie aj vďaka prítomnosti krajanky Ivety Klimášovej. „Ostala v Buffale, ale sme v neustálom kontakte. My sme boli výborné kamarátky už počas spoločného obdobia v ŠKP Bratislava a som veľmi rada, že sme mohli byť spolu aj v zámorí. Určite nám to pomáhalo.“

Keď sa povie Buffalo, vzíde fanúšikovi hokeja na um predovšetkým klub NHL Sabres.

Na ich zápase som bola iba raz. Mala som však celkom šťastie, pretože išlo o zápas proti Dallasu a naživo som si tak užila Andreja Sekeru. Na návštevu viac zápasov bohužiaľ nebol čas,“ pousmiala sa Lenka Čurmová.

Okrem pokračovania v zámorskej profilige má z pohľadu budúcnosti aj ďalšie ciele, ktoré sa viažu predovšetkým k reprezentácii.

„Najväčším snom je zahrať si v slovenskom drese na olympiáde. Po tom túžia všetci športovci a verím, že sa mi to raz podarí," dodala obrankyňa Buffala Beauts Lenka Čurmová.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Reprezentácia

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia