spravy.sk spravy.sk

Výkonný výbor SZĽH potvrdil pôvodné rozhodnutie, z extraligy dorastu vypadáva Liptovský Mikuláš
zdroj: jäzva

Výkonný výbor SZĽH potvrdil pôvodné rozhodnutie, z extraligy dorastu vypadáva Liptovský Mikuláš

Výkonný výbor Slovenského zväzu ľadového hokeja potvrdil svoje pôvodne rozhodnutie zo dňa 15.4.2020 a zamietol tak sťažnosť MHk 32 Liptovský Mikuláš. Z extraligy dorastu teda po predčasnom ukončení súťaže zapríčinenom pandémiou koronavírusu definitívne vypadávajú Liptáci. Zväz o tom informoval na svojom webe.

Výkonný výbor SZĽH sa stotožnil s odporúčaním Komisie mládeže a s návrhom príslušných riadiacich orgánov na ukončenie všetkých súťaží riadených SZĽH. Zväz pri udeľovaní titulov, víťazov súťaží a medailistov uplatnil princíp rovnosti. To znamená, že v žiadnej súťaži neudelil titul majstra republiky a neudelil ani medaily.

Súťaž mladších a starších žiakov a liga kadetov sú jednoúrovňové súťaže, nebolo preto potrebné určovať postupujúce či zostupujúce tímy. V prípade viacúrovňových súťaží dorastu a juniorov postupujúcich riadiaci orgán určil na základe postavenia v tabuľkách tak, ako boli družstvá umiestnené v momente predčasného ukončenia súťaží. V extralige dorastu bol s 24-bodovou stratou posledný Liptovský Mikuláš. Riadiaci orgán súťaže preto toto družstvo určilo ako vypadávajúce. Vedenie klubu však rozhodnutie napadlo, no Výkonný výbor SZĽH na dnešnom zasadnutí svoje pôvodne rozhodnutie potvrdil.

„Je to mimoriadna situácia. Pri akomkoľvek našom rozhodnutí by bol niekto nespokojný. Komisia mládeže aj Výkonný výbor hľadali najférovejšiu a najšportovejšiu cestu. Tam kde sa odohralo vyše 50% zápasov, tam bolo možné určiť poradie, vypadávajúcich a postupujúcich,“
povedal pre hockeyslovakia.sk Michal Handzuš, člen Výkonného výboru SZĽH a člen Komisie mládeže SZĽH.

Postupujúcim tímom z 1. ligy dorastu do extraligy dorastu sa stalo družstvo dorastencov HKM a.s. Zvolen. "Výkonný výbor potvrdil, že toto rozhodnutie je správne po legislatívnej stránke, čo potvrdil aj kontrolór SZĽH, a je správne aj po športovej stránke. Veríme, že Liptovský Mikuláš začne pracovať s mládežou tak, aby sa do podobnej situácie nabudúce ani nedostal," povedal Igor Guryča, riaditeľ súťažného oddelenia SZĽH.

Odporúčame

Najnovšie z kategórie: Dorast

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia