spravy.sk spravy.sk

Východniar strieda pod Krušnými horami východniara. Godla sa teší na Országha i žlto-čierne publikum
zdroj: foto jäzva

Východniar strieda pod Krušnými horami východniara. Godla sa teší na Országha i žlto-čierne publikum

Súboj o záchranu bol v českej extralige napínavý do posledného kola. Kladno v ňom v priamom súboji o zostup prehralo v Litvínove 2:6 a partia legendárneho Jaromíra Jágra opustila elitnú spoločnosť. Márny súboj svojich spoluhráčov s brankárom Jaroslavom Janusom sledoval – v tom čase zranený – brankár Denis Godla iba z tribúny. V tom čase ešte nemohol tušiť, že na rovnaký štadión sa čoskoro vráti. Tentoraz však nie ako súper, ale ako nový strážca svätyne Vervy.

„Škoda, že ešte neotvorili holičstvá. Pred odchodom do cudziny by som si mal dať to hniezdo na hlave aspoň trochu do poriadku,“ privítal nás so širokým úsmevom pred svojim kežmarským bydliskom očividne dobre naladený slovenský reprezentant. Pozitívna nálada je na mieste, veď v tejto dobe je každá ponuka zo zahraničia cenený artiklom.

Denis, čo by ste nám povedali k dohode s Litvínovom?


V prvom rade som rád, že sme sa dohodli a môžem ostať v českej extralige. Ide o zmluvu 1+1 a ak budú s mojimi výkonmi spokojní, môžeme to teda predĺžiť. V tejto chvíli som rád, že mám istotu pre nový ročník.

Komunikovali ste pred podpisom zmluvy aj s novým trénerom Vervy Vladimírom Országhom?


Volali sme si iba raz a obaja sme riešili hlavne to, ako teraz vycestujeme za hranice. V pondelok štartujeme prípravu a starosti mi trochu robili súčasné pravidlá. Nevedel som presne, či potrebujem pri prechode hraníc potvrdenie o negatívnom teste na koronavírus. Snáď to bude všetko v poriadku a v pondelok sa stretneme v Litvínove.

Denis Godla
foto jäzva


S trénerom sa poznáte z reprezentácie a keďže je v tíme nový aj on, pôsobí to, ako keby si vás vybral. Vnímate to ako výhodu?

Samozrejme, že sa poznáme. Nielen z reprezentácie, ale ja som ho pozorne sledoval aj počas jeho pôsobenia v Banskej Bystrici. Je to progresívny tréner novej generácie a myslím si, že Litvínovu pomôže. Nedokážem však povedať, či ma chcel do tímu práve on. Ak áno, tak som rád. Podstatné je, aby som naplnil očakávania.

Vravíte, že na svojom novom pôsobisku sa budete hlásiť už v pondelok. Znamená to teraz veľké balenie? Časté návraty domov totiž v tejto situácii nehrozia a boli by spojené s povinnou štátnou karanténou..


Je to tak. Z Kežmarku to mám do Litvínova celkovo ďaleko a určite tam absolvujem celú letnú prestávku. Ideálne by bolo, ak by som sa po nej na pár týždňov vrátil domov a potom tam cestoval opäť na ľade. Uvidíme, ako sa medzitým vyvinie situácia s cezhraničnými pravidlami.

V žlto-čiernej bránke strieda jeden východniar druhého. Hovorili ste o Litvínove s vašim predchodcom Jaroslavom Janusom?


Písali sme si, ale ešte som nemali nič isté. Osobne ma mrzí, že tam nebudeme spolu, pretože sa poznáme dlhšie. Rozhodnutia klubu je však nutné rešpektovať.

Klub spod Krušných hôr má obrovskú tradíciu a keď sa povie Litvínov, tak to znamená hokej. Vnímali ste to aj v pozícii súpera?


Určite áno. Odchytal som tam jeden zápas a štadión bol plný. Napriek tomu, že tím hral na spodných poschodiach tabuľky. Teraz bude samozrejme cieľom vrátiť Litvínov tam, kam patrí. Čiže oveľa vyššie.

Denis Godla
jäzva

Paradoxom je, že išlo o vášho priameho súpera v boji o záchranu. Ako vnímate tento fakt?

Je to určite zaujímavé. Ako hráč Kladna som samozrejme bojoval o záchranu svojho vtedajšieho tímu. Keď sme s nimi hrali naposledy, tak som to sledoval už iba z tribúny. To už ma vyradilo zranenie. Z toho zápasu som odchádzal nešťastný. O pár týždňov neskôr ma však kontaktovali z Litvínova a som im za to vďačný.

Boj o záchranu bol v českej extralige poriadne infarktový. Ako vnímate aktuálnu snahu o zatvorenie ligy, ktoré by tímy odbremenilo od podobného tlaku?


Myslím si, že to môže priniesť viac kľudu a tímy sa nebudú musieť strachovať o vypadnutie. Vďaka tomu môžu hrať uvoľnenejší a krajší hokej.

Denis Godla (2)
Ako sa cítite vy osobne po zranení zo záveru sezóny?


Už je to celkom dobré. Z Litvínova som dostal papiere na letnú prípravu od pána Országha a predpísané cviky som v rámci možností členka vykonával. Trochu to ešte bolí pri behu, ale to odkonzultujeme s doktorom či kondičným trénerom.

Zmena klubu sa obvykle spája aj so zmenou masky. Aký motív chystáte pre Litvínov?


Pár vecí už v hlave mám. Dohodnem sa s nejakým dizajnérom, ale určite to musíme riešiť skôr. V súčasnej situácii budú všetci objednávať výstroj naraz a chcel by som to stihnúť načas. Na každej svojej maske mám však slovenský znak a vzadu mám vždy pár iniciálok.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Litvínov

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Česko - Extraliga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia