spravy.sk spravy.sk

Tréner Penguins prekvapil dôchodcov, zaplatil im nákupy
zdroj: TASR/AP

Tréner Penguins prekvapil dôchodcov, zaplatil im nákupy

Tréner Pittsburghu Penguins Mike Sullivan prekvapil seniorov vo svojom okolí, keď zaplatil za nákupy všetkých ľudí, ktorí nakupovali vo dvoch pennsylvánskych obchodoch počas hodín vyhradených pre dôchodcov.

Sullivan spoločne s manželkou Kate zaplatili nákupy všetkých seniorov vo dvoch obchodoch Giant Eagle, ktoré majú vyhradené časy nákupov pre dôchodcov od šiestej do siedmej hodiny ráno. Nakupujúci boli pochopiteľne príjemne šokovaní. 

"Toto sú náročné časy a spoločne s manželkou sme hrdí, ak môžeme aspoň takýmto spôsobom pomôcť komunite v Pittsburghu," uviedol Sullivan. "Kate a ja sme chceli urobiť niečo pre tých, ktorých riziko nákazy je vyššie. Vieme, že dôchodcovia žijú z fixných príjmov, ktoré sú obmedzené. V tomto stresujúcom období sme ich chceli potešiť aspoň takýmto malým príspevkom."

Príkladom idú aj ďalší členovia tímu Penguins. Kapitán Sidney Crosby venoval pittsburskej potravinovej banke 100 000 jedál a podobným spôsobom pomohol minulý týždeň organizácii Ronald McDonald House aj Jevgenij Malkin.


Odporúčame

Najnovšie z klubu: Pittsburgh Penguins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Oddychový čas

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia