spravy.sk spravy.sk

Olympijskú kvalifikáciu odložili o rok. Šatan: Pre nás je to lepšia možnosť
zdroj: jäzva

Olympijskú kvalifikáciu odložili o rok. Šatan: Pre nás je to lepšia možnosť

Predstavitelia Medzinárodnej hokejovej federácie IIHF sa na dnešnom rokovaní Rady IIHF dohodli na presune kvalifikácie na zimnú olympiádu 2022 v Pekingu na rok 2021.

Vzhľadom na pandemickú situáciu bola olympijská kvalifikácia presunutá na termín 26.08.2021 - 29.08.2021. „Zatiaľ sme neboli v žiadnej fáze prípravy, pretože sme čakali na rozhodnutie IIHF. Pre nás je toto lepšia možnosť, pretože hrozilo, že sa bude hrať bez divákov. Tým, že sa kvalifikácia odloží, budeme mať viac času na prípravu a je väčšia šanca, že tam budú aj diváci,“ reagoval na rozhodnutie IIHF prezident SZĽH Miroslav Šatan pre hockeyslovakia.sk.

Hostiteľskými krajinami troch kvalifikačných skupín mali byť Slovensko, Lotyšsko a Nórsko. Slováci mali v Bratislave zabojovať o miestenku v súbojoch s Bieloruskom, Rakúskom a Poľskom.

Súčasnému trénerovi Craigovi Ramsaymu mal kontrakt vypršať na konci augusta 2020, teda po skončení olympijskej kvalifikácie v pôvodnom termíne. To, že sa na našej lavičke predstaví, je však stále možné. „S Craigom sme zatiaľ dohodnutí tak, že jeho kontrakt je zamrazený. Keď budeme vedieť, aký je ďalší program národného tímu a aké sú ďalšie akcie, tak sa budeme rozprávať, ako ho znova aktivizovať. Zatiaľ je to čerstvá správa a nemali sme čas to riešiť,“ pridal Miroslav Šatan.

Finálne skupiny olympijskej kvalifikácie (26.-29. augusta 2021)

Skupina D (Bratislava/Slovensko): Slovensko, Bielorusko, Rakúsko, Poľsko
Skupina E (Riga/Lotyšsko): Lotyšsko, Francúzsko, Taliansko, Maďarsko
Skupina F (?/Nórsko): Nórsko, Dánsko, Kórea, Slovinsko

Zloženie základných skupín hokejového turnaja na ZOH 2022:

A-skupina: Kanada (1), USA (6), Nemecko (7), Čína (12)

B-skupina: Rusko (2), Česko (5), Švajčiarsko (8), kvalifikant 3 

C-skupina: Fínsko (3), Švédsko (4), kvalifikant 1, kvalifikant 2

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z kategórie:

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia