spravy.sk spravy.sk

Gudas je za zrušenie sezóny, do Capitals sa už nevráti
zdroj: foto jäzva

Gudas je za zrušenie sezóny, do Capitals sa už nevráti

Český obranca tímu Washington Capitals trávi karanténne obdobie v domácich podmienkach. Po uvoľnení pravidiel u našich západných susedov sa v Beroune zúčastnil golfového turnaja a v rozhovore pre agentúru ČTK vyslovil viaceré zaujímavé názory.

"Myslím si, že v tejto sezóne by sa už hrať nemalo. Celý svet zrušil sezóny a hokej by bol asi jediný kolektívny šport, ktorý to tlačí takto na silu. Na olympiádu nás nepúšťajú, aby sme sa nezranili, ale chcú, aby sme v tomto období pokračovali v sezóne NHL. Ak by sme hrali ďalej, išiel by náš šport proti prúdu," uviedol Gudas. "Peniaze sú peniaze a tie hýbu svetom. Je však trochu smutné, ak sú ochotní riskovať kvôli peniazom zdravie toľkých hráčov."

Podľa 29-ročného obrancu predstavuje reštart ligy zbytočné riziko. V prípade nakazenia nejakého hráča sa totiž bude vírus šíriť veľmi rýchlo a podľa neho tak nie je dôvod vystaviť takému riziku hráčov, ktorí by sa museli opäť pozlietať z celého sveta. Zápasy bez divákov navyše nemajú svoje čaro. 

V NHL uvažujú o tom, že by hráčom vytvorili akési karanténne prostredie. Bývali by na hoteloch a hralo by sa v neutrálnych halách. 

"Nemyslím si, že by mohli byť hráči zatvorení na hoteloch celé leto. Je to zasahovanie do osobnej slobody. Je to hotový predpoklad pre depresie a ohrozenie mentálneho zdravia hráčov," poznamenal Gudas pre ČTK.

Gudas sa vyjadril aj na margo svojho zotrvania vo Washingtone. V drese Capitals pôsobí iba prvú sezónu, predtým hrával za Tampu Bay a Philadelphiu.

"Myslím si, že nie je šanca na zotrvanie vo Washingtone. V klube bojujú s platovým stropom. Majú mladých hráčov s nižšími zmluvami a to pre nich budú prijateľnejšie voľby. Myslím si, že chlapci, ktorým sa končia zmluvy, budú Washington opúšťať," pridal Gudas, ktorý sa však o svoju budúcnosť nebojí. "S mojou históriou môžem hrať kdekoľvek. Neriešim kde a na ako dlho. Budeme to riešiť neskôr."Odporúčame

Najnovšie z klubu: Washington Capitals

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia