spravy.sk spravy.sk

Korčuľa mu takmer odsekla nohu. Produktívny Švajčiar je však pripravený na návrat
zdroj:

Korčuľa mu takmer odsekla nohu. Produktívny Švajčiar je však pripravený na návrat

Tridsaťštyriročný Pascal Wittwer predĺžil zmluvu s tímom Argovia Stars. Že vás táto informácia nezaujíma? Iste, veď prečo by aj mala.

Útočník účastníka švajčiarskej regionálnej ligy však zažil príbeh, ktorý by mu nezávidel žiadny hokejista na svete. Počas februárového play-off duelu medzi Argoviou a EHC Wetzikon spadol po klasickom bodyčeku na ľadovú plochu. Padal však tak nešťastne, že dopadol priamo na korčuľu jedného zo spoluhráčov. Z nohy najlepšieho strelca tímu sa začala valiť krv.

Po rýchlom presune do šatne odhalil doktor krutú pravdu. Noha bola v oblasti medzi stehnom a kolenom takmer odseknutá.

„V prvej chvíli som si myslel, že to nebude nič vážne a po ošetrení sa vrátim do zápasu,
“ spomína Wittwer. „Keď mi však vyzliekli nohavice, tak sme zbadali, že mám stehenný sval prerezaný na 90%.“

Lekári však našťastie odviedli výbornú prácu a rekonvalescencia prebehla na jednotku. Prestávka spôsobená koronavírusom ponúkla švajčiarskemu krídelníkovi potrebný čas na rehabilitáciu a momentálne už hlási stopercentnú pripravenosť na návrat. S tímom tak podpísal nový kontrakt.

Pre tím Argovie pritom ide o kľúčového hráča. V uplynulom ročníku nazbieral v 26 zápasoch 38 bodov a od svojho príchodu do tímu Stars už získal v 151 zápasoch 259 bodov. Čiže 1,7 bodu na zápas. V sezóne 2017-18 vytvoril ziskom 69 bodov v 30 zápasoch rekord súťaže.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Švajčiarsko - National League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia