spravy.sk spravy.sk

Laine chce dohrať sezónu za každú cenu. Bradu si však už narásť nenechá
zdroj: TASR/AP

Laine chce dohrať sezónu za každú cenu. Bradu si však už narásť nenechá

Patrik Laine čaká na rozhodnutie o pokračovaní sezóny 2019-2020 v rodnom Fínsku. Kanonier Winnipegu Jets je za to, aby sa rozohraný ročník dohral.

„Moja hra však bude zo začiatku vyzerať hrozne. Nekorčuľoval som už totiž dva mesiace,“ pousmial sa Laine. „Ak nie ste na ľade tak dlho, tak je návrat vždy náročný.“

V NHL pracujú na reštarte sezóny a všetko nasvedčuje tomu, že sa tak stane 24-členným play-off formátom. Do bojov o Stanleyho pohár by tak malo postúpiť dvanásť tímov z východu a západu.

So sebou to však samozrejme prináša množstvo problémov. Hráči sa budú musieť pozlietať z celého sveta, potrebné budú testy, karanténne opatrenia a zabezpečenie izolácie, ktorá zabráni prípadnej ďalšej nákaze. Hokejisti sa navyše potrebujú dostať do stratenej formy.

„Ak bude nejaký tréningový kemp, alebo niečo také, tak by sme sa do toho mohli dostať pomerne rýchlo. Všetci sme oddýchnutí a verím, že aj zdraví. Ak pôjde všetko podľa plánu, tak to môže byť skvelé play-off,
“ zamyslel sa 22-ročný útočník.

Isté však je, že ak aj k play-off dôjde, Laine si v ňom už nebude pestovať bradu.

„To určite nie. Urobil som to iba raz a stačilo. Vyzeral som príšerne a s bradou som teda skončil,“
zdôraznil Laine. V rámci stávky so svojim bratrancom Kimmom sa vtedy počas sezóny 2017-18 vsadil, kto bude mať dlhšiu bradu. Patrik si ju nechal až do eliminácie, o ktorú sa postaral v piatom zápase konferenčného finále tím Vegas Golden Knights.

Laine nastrieľal s rastúcou bradou 44 gólov v 82 zápasoch a stal sa druhým najlepším strelcom ligy po Alexandrovi Ovečkinovi (49 gólov). Jeho brada bola mnohými označená za najhoršiu v histórii.

Fínsky útočník má napriek nízkemu veku na svojom konte už 305 zápasov v základnej časti a 23 play-off duelov. Zmenený formát play-off by mu neprekážal.

„Hlavne hrajme. Nech už je formát hocijaký, stále je to hokej a vyhrá ten najlepší. Mňa osobne formát netrápi,
“ zdôraznil Laine. Rovnako ľahostajne je pripravený prijať aj karanténne opatrenia a izoláciu na hoteloch. „Vezmem si so sebou počítač a video hry. Bude to možno trochu nudné, ale nejako to prežijeme. Na izoláciu na izbách sme z našich tripov zvyknutí. Ak to bude nevyhnutné, tak sa tomu podriadim.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Winnipeg Jets

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia