spravy.sk spravy.sk

Faith a Šechný rozbehli ôsmy ročník kempov. Nadšenie detí je po karanténe obrovské
zdroj:

Faith a Šechný rozbehli ôsmy ročník kempov. Nadšenie detí je po karanténe obrovské

Karanténne obdobie prežívali ťažko všetci ľudia, no v prípade mladých športovcov to platilo dvojnásobne. Hokejisti zvyknutí na každodenné tréningy dostali neželané prázdniny a túžobne čakali na deň, ktorý im umožní vrátiť sa späť na ľadovú plochu.

Ten deň prišiel v stredu, keď vláda umožnila už aj tréningy v uzatvorených halách. Pravda, takmer všetky zimné štadióny na Slovensku už medzitým roztopili svoje ľadové plochy a mraziť sa tak skoro nechystajú.

Medzi málo štadiónov s ľadovou plochou patrí momentálne košická Aréna Sršňov. A práve tam organizujú už niekoľko rokov svoje hokejové kempy dvaja bývalí vynikajúci útočníci Juraj Faith a Richard Šechný.

„Celý život žijeme so športom a s hokejom. Dvanásteho marca nám to naraz všetko zakázali a štadióny boli zatvorené. Bolo to pre nás ťažké obdobie a pre tieto deti je skvelé, že sa môžu opäť hýbať a vrátiť sa k tomu, čo milujú,“ vyslovil sa krátko po otvorení prvého tohtosezónneho kempu Juraj Faith.

Juraj Faith
jäzvaKorone padli za obeť prvé dva turnusy, no v rámci tretieho sa tento týždeň pozbiehali do Košíc malí hokejisti z celého východného Slovenska.

„Začíname ôsmy rok a sme radi, že sa k nám deti vracajú a stále chodia aj noví a noví nádejní hokejisti. Máme tu veru detí z viacerých miest a sme radi, že sme sa tu stretli v takom veľkom počte. Cítime, že tieto deti už boli hladné po pohybe,“
pridal Faith.

„Nielen my, ale hlavne deti sa už na to veľmi tešili. Boli stále zatvorené doma, bez možnosti poriadneho tréningu. Konečne sa teda môžeme pustiť do práce
,“ nadviazal Richard Šechný

Richard Šechný
jäzva


Ešte pred pár týždňami to vyzeralo s karanténnymi obmedzeniami neveselo a samotní hokejisti neverili, že sa budú môcť objaviť na ľadovej ploche ešte v máji.

„Zo začiatku to vyzeralo veľmi zle a dúfali sme, že to spustíme aspoň v júli. Situácia sa však našťastie vyvíja na Slovensku veľmi dobre a môžeme tak začať pracovať skôr. Všetci z toho máme radosť, pretože každý stratený týždeň je pre mladých športovcov nepríjemnou stratou. Vidieť, že deti sa už veľmi tešili a trénujú s ešte väčším nadšením ako v minulosti,
“ zakončil Richard Šechný.

Faith a Šechný Academy 2020 (10 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia