spravy.sk spravy.sk

Mládež Košíc začína s prípravou, Bartoš bude asistent v juniorke
zdroj:

Mládež Košíc začína s prípravou, Bartoš bude asistent v juniorke

Hokejový klub HC Košice odštartuje na začiatku najbližšieho týždňa prípravu mládežníckych kategórií na budúcu sezónu. Klub zároveň v nedeľu potvrdil príchod dlhoročného kapitána Petra Bartoša na trénerskú lavičku.

Ten bude pôsobiť ako asistent u juniorov a nahradí tak Juraja Faitha, ktorý prijal ponuku pracovať ako asistent A-tímu v Michalovciach. 

"Rozhodli sme sa pokračovať po nastolenej ceste a dať šancu mladšej generácii trénerov, ktorá má snahu vzdelávať sa, má ambíciu na sebe pracovať a je ochotná podriadiť sa jednotnej koncepcii pri výchove našej mládeže. Ak máme nadviazať na minulé roky, kedy tento klub vychoval ohromný počet kvalitných hokejistov, musíme v prvom rade spolupracovať. Mojou predstavou je ďalej prepájať teóriu s praxou a preto nechcem zabúdať na trénerov a bývalých hráčov HC Košice, ktorí majú bohaté skúsenosti. Som presvedčený, že to je práve ta cesta, ktorá sa nám v budúcnosti ukáže ako správna," uviedol na oficiálnej stránke klubu športový riaditeľ a šéftréner mládeže HC Košice Jan Šťastný.


Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia