spravy.sk spravy.sk

Martin Réway naznačil, že uvažuje nad koncom kariéry
zdroj:

Martin Réway naznačil, že uvažuje nad koncom kariéry

Martin Réway uvažuje nad predčasným koncom kariéry. Dvadsaťpäťročný útočník to naznačil na svojom Instagrame.

Réway mal veľmi dobrý štart kariéry, po výborných sezónach v juniorke Sparty Praha sa presadil aj v juniorskej súťaži v Kanade. V roku 2013 si ho v drafte vybral Montreal Canadiens v 4. kole, "Habs" s ním podpísali trojročný kontrakt. Na MS do 20 rokov v roku 2015 bol kapitán slovenskej reprezentácie, ktorá získala v Kanade bronzové medaily. V roku 2016 mu však diagnostikovali zápal srdcového svalu a Réwayova kariéra odvtedy išla smerom dolu. Vynechal celú sezónu 2016/2017 a odvtedy vystriedal šesť klubov.

Skúšal to aj v KHL v drese Slovana Bratislava, v uplynulej sezóne obliekal dresy Kladna a tipsportligového Popradu. Pre české médiá nedávno priznal psychické problémy a v sobotu požiadal fanúšikov, aby mu pomohli rozhodnúť sa, či má s hokejom skončiť.

"V podstate mám nejakú predstavu o tom, či pokračovať, alebo nie, ale zaujíma ma váš názor. Hokej mi priniesol veľa radosti, ale aj utrpenia, uplynulé roky to bola cesta peklom. Toľko klamstiev sa o mne narozprávalo, každý pridal niečo extra, aby to bola ešte pikantnejšia 'story'. Hokej ma vždy bavil, aj keď sa mi nedarilo, ako by som si predstavoval, ale stále viac a viac mám pocit, že už je čas tú kapitolu uzavrieť," napísal Réway.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Na steč

Príspevok, ktorý zdieľa Martin Reway (@martinreway10),

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia