spravy.sk spravy.sk

Kozák: Prvých päť slovenských tímov by sa v českej extralige nestratilo
zdroj:

Kozák: Prvých päť slovenských tímov by sa v českej extralige nestratilo

Kariéra 28-ročného obrancu Lukáša Kozáka bude pokračovať v českej prvej lige. Martinský odchovanec pritom nie je u našich západných susedov neznámym hráčom, veď v minulosti už pôsobil v Hradci Králové, v Brne i v Karlových Varoch. Tentoraz prijal ponuku na pôsobenie v ambicióznom prvoligovom klube z Poruby.

"Všetko to bolo veľmi rýchle. Večer mi zavolal agent a opýtal sa ma, čo by som povedal na Porubu. Trochu ma to prekvapilo a chcel som si to premyslieť. V tom mu už však volal pán Hinner z klubu a že sa môžeme stretnúť. Páčil sa mi takýto prístup a vzájomná debata na mňa zapôsobila. Po dvoch dňoch na rozmyslenie sme sa dohodli," okomentoval zmenu pôsobiska pre klubový web TORAXU obranca s reprezentačnými skúsenosťami, ktorý pôsobil naposledy v HK Poprad. "Cítil som, že sme tam mali veľkú šancu vyhrať ligu. Mrzí ma, že sme nemohli dokončiť sezónu a po športovej stránke vo mne ostal pocit nenaplnenia. Túto potrebu by som chcel naplniť v Porube. S veľkou pokorou a skromnosťou vravím, že by to mohlo vyjsť v Porube a potom by som bol konečne vnútorne naplnený."

Lukáš Kozák (4)
jäzva


Uplynulú sezónu s Popradom hodnotí napriek tomu veľmi kladne a pod Tatrami získal opäť opadajúcu chuť do hokeja. 

"Po dvoch rokoch som obdržal pozvánku z reprezentácie, nominovali ma do All-star zápasu a celkovo nám to fungovalo. Návrat Slovana do ligy pomohol celej súťaži, no súčasná situácia nie je nikde ružová," pokračoval L. Kozák, ktorý nezabudol oceniť ani kvalitu Tipsport ligy. "O špicu hrá päť, šesť klubov, pričom v Poprade sme mali všetko na špičkovej úrovni. Mali sme aj výhody ako wellness v akvaparku či tímové raňajky vo forme švédskych stolov. Nemôžem hovoriť za všetky kluby, ale prvých päť tímov by hralo v pohode českú extraligu. Práve vyrovnanosť však robí českú extraligu takou zaujímavou. Nehovoriac o zázemí. Rôzne videocoachingy, prípravy na zápas a podobné veci sú v Česku na vyššej úrovni. Uvidíme, čo ma čaká teraz v Porube, ale naznačené podmienky sa mi páčia. O samotnej prvej lige samozrejme nemám žiadnu predstavu."

Okrem samotného hokeja sa Kozák teší aj na spoznávanie Ostravy. "Bol som tam veľakrát v drese iných českých klubov, aj v rámci prípravy so Slovanom. Zatiaľ ju však veľmi nepoznám. Počul som však, že je to pekné, celkom veľké mesto. Prvoradé je však to, čo sa týka mojej práce, čiže hokeja," pridal slovenský obranca v rozhovore pre klubový web Poruby.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia