spravy.sk spravy.sk

Pred šiestimi rokmi korunoval Handzuš historický výkon Kanea
zdroj: TASR/AP

Presne pred šiestimi rokmi, 28. mája 2014 zaznamenal útočník Chicaga Blackhawks v piatom finálovom zápase Západnej konferencie v domácom United Centre pozoruhodný výkon, keď asistoval pri štyroch góloch Jastrabov.

Kane sa tak stal iba druhým hráčom od roku 1999, ktorému sa podarilo zaznamenal štyri prihrávky v konferenčnom finále. Napodobnil tak rovnaký výkon Henrika Sedina z Vancouveru Canucks zo štvrtého duelu finále Západnej konferencie z roku 2011.

Poslednú gólovú prihrávku v zápase adresoval slovenskému útočníkovi Michalovi Handzušovi. Ten sa ocitol pred brankárom Jonathanom Quickom v úvode tretej minúty druhého predĺženia a následne rozjasal publikum v hale.

Blackhawks sa vďaka tomuto gólu udržali v sérii a znížili priebežný stav na 2:3. Hráči Chicaga potom dokázali zvíťaziť 4:3 v Staples Centre, no v rozhodujúcom siedmom domácom súboji už toľko šťastia nemali. V dramatickom rozhodujúcom zápase viedlo Chicago 4:3, no v tretej tretine vyrovnal Marián Gáborík a gól Aleca Martineza v predĺžení poslal do finále Kráľov z Los Angeles. Kings potom vo finále prevalcovali NY Rangers 4:1 na zápasy.