spravy.sk spravy.sk

Hartova trofej? Podľa Pastrňáka je voľba jasná
zdroj: TASR/AP

Hartova trofej? Podľa Pastrňáka je voľba jasná

Útočník Bostonu Bruins David Pastrňák má v otázke víťaza Hartovej trofeje jasno. Podľa českej hviezdy sa ním v tejto sezóne nemôže stať nikto iný, než Leon Draisaitl z Edmontonu.

Nemecký útočník kraľuje bodovej produktivite, no niektorí jeho neprajníci tvrdia, že nedisponuje dostatočným prínosom pre defenzívu tímu a až príliš ťaží zo spolupráce s Connorom McDavidom. Pre Pastrňáka to nie sú relevantné argumenty.

"Pre mňa je to úplne jasné. Leon bol skvelý počas celej sezóny. Ľudia hovoria - to preto, lebo hrá s Connorom. Ja to však neberiem. Connor bol mesiac či dva zranený a Leon sa práve vtedy posunul na ešte vyššiu úroveň. Pre mňa je to teda jasné a Hartovu trofej by mal získať Leon. Za túto sezónu si to jednoznačne zaslúži," uviedol Pastrňák, ktorého pred pár dňami vyhlásili za najlepšieho českého hokejistu. 

Pastrňák je pritom sám jedným z adeptov na zisk Hart Trophy. Bostonu pomohol vybojovať Prezidentskú trofej pre najlepší tím základnej časti a spoločne s Alexandrom Ovečkinom dostali Maurice Richard Trophy určenú najlepšiemu kanonierovi súťaže, obaja zhodne nastrieľali v základnej časti 48 gólov. Kým ruský strelec ju získal deviatykrát v kariére, Pastrňák sa z nej tešil premiérovo.

"Je pre mňa obrovská pocta, že môžem cenu zdieľať s Alexom. Veď ju vyhrával takmer každú sezónu. Je niečo výnimočné, že som ju získal spolu s ním," citoval web NHL českého útočníka.

Ten prišiel o možnosť pokoriť 50-gólovú hranicu po tom, ako základnú časť stopli v marci pre šíriaci sa koronavírus. Vedenie ligy v máji rozhodlo, že sa už v nej nebude ďalej pokračovať a po reštarte bude 24 tímov hneď bojovať o Stanleyho pohár.

"Ak mám byť úprimný, viac ma mrzelo, že som nemohol zaútočiť na 100-bodovú métu, než na 50-gólovú hranicu. Celkovo to však bola vydarená základná časť. Niekedy sa v živote stávajú veci, ktoré nemôžete kontrolovať a presne to sa udialo," poznamenal Pastrňák, ktorý zatiaľ zostáva v Prahe. 

Do Bostonu vycestuje až pred otvorením tréningového kempu v rámci tretej fázy pred reštartom ligy. Bruins sú jedným zo štvorice tímov vo Východnej konferencii, ktoré nemusia hrať predkolo a postúpia priamo do 1. kola play off. Spolu s Tampou Bay, Washingtonom a Philadelphiou si zahrajú na miniturnaji o čo najlepšie nasadenie vo vyraďovačke.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Boston Bruins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia