spravy.sk spravy.sk

Zväz predstavil reprezentačných trénerov, dvadsiatku povedie aj v ďalšej sezóne Petrovický
zdroj:

Zväz predstavil reprezentačných trénerov, dvadsiatku povedie aj v ďalšej sezóne Petrovický

Slovenskú hokejovú reprezentáciu do 20 rokov povedie aj v sezóne 2020/21 v pozícii hlavného trénera Róbert Petrovický. Osemnástku bude viesť Ivan Feneš, k sedemnástke sa posunul Roman Sýkora. V stredu o tom informoval Slovenský zväz ľadového hokeja (SZĽH).

V trénerskom štábe dvadsiatky nenastali žiadne zmeny. V pozícii konzultanta zostal Róbert Döme, no pridal sa k nemu aj Martin Dendis, ktorý siedmy rok naberá skúsenosti v mládežníckych štruktúrach švédskeho klubu HC Linköping. "Robo Döme aj Martin Dendis sú šikovní tréneri, pôsobiaci v zahraničí. Ak im klubové povinnosti dovolia a budú mať chuť a čas prísť na sústredenia našich reprezentácií, tréneri majú zelenú na to, aby sa s nimi dohodli a využili ich služby," uviedol prezident SZĽH Miroslav Šatan.

Vrcholom prípravy juniorskej reprezentácie, ktorá odštartuje už koncom júna tradičným hokejovým letom v Námestove, bude šampionát v Kanade. Uskutočniť by sa mal od 26. decembra 2020 do 5. januára 2021 v Edmontone a Red Deere. Výber do 18 rokov neabsolvoval v marci turnaj A-skupiny I. divízie MS v Spišskej Novej Vsi pre pandémiu koronavírusu. Šancu na návrat do elitnej skupiny dostane v prípade priaznivej epidemiologickej situácie budúci rok. Pravdepodobne opäť v Spišskej Novej Vsi, keďže SZĽH prejavil záujem zorganizovať šampionát tejto vekovej kategórie aj budúci rok.

"Projekt osemnástky bude fungovať ďalej tak, ako bol nastavený. V pozícii hlavného trénera ho povedie Ivan Feneš s asistentmi Tiborom Tartaľom a Borisom Žabkom," uviedol Šatan. 

Sedemnástku povedie Roman Sýkora, ktorý doteraz pôsobil pri o rok mladšom výbere. Ten bude po novom trénovať niekdajší slovenský reprezentant a majster sveta Jerguš Bača, ktorý naposledy pôsobil ako asistent pri Milanovi Jančuškovi v extraligovom klube HC Nové Zámky. Predtým bol na rovnakej pozícii v Košiciach, Žiline i Liptovskom Mikuláši.

Realizačné tímy slovenských hokejových reprezentácií v sezóne 2020/21
SR 20: Róbert Petrovický (hlavný tréner), Martin Štrbák, Viliam Čacho (asistenti trénera), Rastislav Staňa (tréner brankárov).

SR 18: Ivan Feneš (hlavný tréner), Tibor Tartaľ, Boris Žabka (asistenti trénera), Peter Kosa (tréner brankárov).

SR 17: Roman Sýkora (hlavný tréner), Marcel Šimurda, Rasťo Paľov (asistenti trénera), Jozef Urdák (tréner brankárov).

SR 16: Jerguš Bača (hlavný tréner), Michal Dostál, Ivan Králik (asistenti trénera), Maximilián Bača (tréner brankárov).

SR 15: Róbert Rehák (hlavný tréner), Ladislav Karafa, Michal Hreus (asistenti trénera), Michal Zemančík (tréner brankárov).

SR ženy: TBD (hlavný tréner), Tomáš Segíň (asistent trénera), Roman Mega (tréner brankárov).

SR 18 ženy: Peter Kúdelka (hlavný tréner), Barbora Kežmarská (asistentka trénera), Ján Cpin (tréner brankárov).

SR 16 ženy: Gabriela Sabolová (hlavná trénerka), Tomáš Segíň (asistent trénera), Monika Kvaková (trénerka brankárok).

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Slovensko

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Majstrovstvá sveta

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia