spravy.sk spravy.sk

Zvolen angažoval britského reprezentanta Hammonda
zdroj:

Zvolen angažoval britského reprezentanta Hammonda

Tipsportligový klub HKM Zvolen angažoval 30-ročného britského hokejistu Mikea Hammonda. Stredný útočník bude prvým hráčom z Veľkej Británie v najvyššej slovenskej súťaži. Klub o tom informoval na oficiálnej stránke.

Rodák z Brightonu hokejovo vyrastal v Kanade. V doterajšej kariére si vyskúšal nižšie súťaže v zámorí, od roku 2016 pôsobil v Európe. Zahral si na Britských ostrovoch, v sezóne 2019/2020 pôsobil v druhej najvyššej nemeckej súťaži. V drese Lausitzer Füchse odohral 48 zápasov, v ktorých získal 67 kanadských bodov za 18 gólov a 49 asistencií. 

S priemerom 1,4 bodu na zápas bol štvrtý najlepší hráč celej súťaže. V uplynulých sezónach viackrát reprezentoval Veľkú Britániu, štartoval aj na MS 2019 na Slovensku. V siedmich zápasoch strelil štyri góly a bol najlepší strelec i najproduktívnejší hráč svojho mužstva.

"Ide o kreatívneho centra s veľmi dobrou prihrávkou a dobrou strelou zápästím. Veríme, že bude veľkým prínosom do našej ofenzívy," uviedol generálny manažér HKM Zvolen Ladislav Čierny.

Buc, Hammond

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Zvolen

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia