spravy.sk spravy.sk

Popradský Brodeur sa ospravedlnil fanúšikom, prestupové špekulácie sledoval s úsmevom
zdroj: foto jäzva

Popradský Brodeur sa ospravedlnil fanúšikom, prestupové špekulácie sledoval s úsmevom

Pri našom prvom rozhovore v roku 2018 český brankár Tomáš Vošvrda vyhlásil, že do Popradu neprišiel iba na skok a pod Tatrami by rád pobudol dlhší čas. Po najnovšom predĺžení kontraktu to vyzerá tak, že modro-biely dres s kamzíkom na hrudi bude obliekať minimálne štyri sezóny.

 Prekvapenie? Rozhodne nie. Popradčania v ňom našli spoľahlivú jednotku a vo veku 30 rokov je navyše ostravský rodák ideálnou kombináciou skúseností i brankárskej perspektívy.

Tomáš, kedy ste vlastne podpísali kontrakt s Popradom?


Ja som zmluvu podpísal už 29. januára, no plánovali sme to zverejniť pred play-off. Prišla korona a potom už nebola vhodná situácia umožňujúca môj príchod do Popradu. Teraz som už prísť mohol a tak je to oficiálne. 

Tomáš Vošvrda
foto jäzva


Ako ste teda vnímali špekulácie o vašom odchode?

Bolo to samozrejme celkom vtipné. S funkcionármi Popradu sme sledovali špekulácie a paradoxom je, že hoci sa najviac spomínal Zvolen, práve Zvolen bol klubom, s ktorým som vôbec nekomunikoval. Ospravedlniť sa chcem fanúšikom, ktorí mi písali cez sociálne siete a báli sa, že zvažujem prestup ku konkurencii. Dohoda však bola jasná a tak som naozaj nič povedať nemohol.

Dá sa povedať, že máte v Poprade nedokončenú prácu?


Určite, to zrušenie sezóny bolo veľkou škodou. Našliapnuté sme mali výborne. Nechcem vyznieť povýšenecky, ale v našej forme som nevidel v lige tím, ktorý by nás v priebehu desiatich dní zdolal štyrikrát. Veril som preto, že pôjdeme veľmi ďaleko, ak nie úplne najvyššie.

Na koľko znie nový kontrakt?


Na dve sezóny. Poviem úprimne, ja by som podpísal najradšej zmluvu na tri roky. Neklan Herold a Ľudovít Jurínyi mi však korektne povedali, že také dlhé kontrakty bohužiaľ momentálne podpisovať nemôžu. Dohodli sme sa však rýchlo a nikde nie je napísané, že tu nemôžem ostať aj dlhšie.

Tomáš Vošvrda
foto jäzva


Z toho vyplýva, že ste v Poprade spokojný. Čím si vás tento klub získal?

S rodinou sme tu spokojní. Keď sme sem teraz prišli, tak mi tri a polročná dcérka povedala – ocko, už sme konečne doma. To hovorí za všetko. Máme tu škôlku, páči sa nám mesto i klub. Navyše, ja nie som nejaký fluktuant a ak by som mohol, tak by som ostal na jednom mieste aj osem rokov.

V minulej sezóne ste odchytali 44 zápasov, najviac počas seniorskej kariéry. Vyhovuje vám pozícia a lá Martin Brodeur?


Z pohľadu základnej časti to bol asi môj rekord, ale bohužiaľ chýbalo play-off. Chýbal som v podstate iba po ľahkom otrase mozgu, keď sme sa zostrelili s Joonom Ervingom. V mojom prípade však platí, že chytám rád a čím viac zápasov, tým lepšie. Okolo Vianoc mi volali dva kluby z Česka, ktoré potrebovali doplniť brankársku dvojicu. Za takú ponuku som sa im slušne poďakoval. Niekto povie, že ak ste dvojka, tak máte rovnaké peniaze za polovičnú prácu. To však nie je pre mňa.

Je o vás známe, že ste aj hráčskym agentom. Čo hovoríte napríklad na aktivitu Michaloviec, ktoré už majú vyskladaný kompletný káder?


Nech si skladajú, čo chcú. Vďaka svojmu vedľajšiemu biznisu som samozrejme dobre vedel, čo skladajú, ale mne je to jedno. Ak sa ich niekto bojí, tak ja som ten posledný. Nebudem proti nim nastupovať so stiahnutým chvostom. Viem totiž dobre aj to, aký tím budeme mať my. Či tu prídu Michalovce, alebo Pittsburgh, my budeme chcieť vyhrať. 

Vošvrda, Ulrych


Vaša brada je teraz ešte dlhšia ako počas sezóny. Nerobil vám tento symbol play-off problémy pod rúškom?

Vidíte, stále čakám na play-off. A tak to rastie. Malá ma za to ťahá, mňa to bolí, ale spokojní sú všetci.

Hovoríte, že ste už polovičným Popradčanom. Máte pochodené Vysoké Tatry?


Jasné! Manželka s malou pochodili čo sa dá a objavili aj koníky a kontaktnú ZOO pri Liptovskom Mikuláši. Čo sa týka detí, tak je to tu na Slovensku oveľa pestrejšie ako u nás v Čechách.

Videli ste už v Tatrách živého kamzíka?


To veru zatiaľ nie. Iba toho v našom logu. Ale keď bude dcérka väčšia, tak sa možno vydáme aj na väčšie túry. Tak ako som totiž povedal, z Poprad ma to preč neťahá. Podstatné však je, aby sa nám darilo a aby panovala všeobecná spokojnosť.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia