spravy.sk spravy.sk

Halák i Chára trénujú v Bostone, tréner Cassidy očakáva 28 korčuliarov a 4 brankárov
zdroj: TASR-AP

Halák i Chára trénujú v Bostone, tréner Cassidy očakáva 28 korčuliarov a 4 brankárov

Medvede z Bostonu sa pripravujú na tretiu fázu otvorenia tréningových kempov, ktorá prebehne uprostred júla. Počty hráčov na tréningoch sa však zvyšujú už teraz.

Dobrovoľného tréningu vo Warrior Ice Aréne sa v úvode týždňa zúčastnili obaja brankári Jaroslav Halák i Tuukka Rask, ako aj ďalší hráči prvého tímu Zdeno Chára, Patrice Bergeron, Brad Marchand, Matt Grzelcyk, Sean Kuraly, John Moore a Pär Lindholm. Celkovo sa na ľade tréningovej plochy objavilo dvanásť hokejistov.

Tréner Bruce Cassidy očakáva, že od 10. júla bude mať v tréningovom kempe približne 35 hráčov. 

"Vyzerá to tak, že tu budeme mať 30 korčuliarov. Zatiaľ to však ešte potvrdené nemáme. Máme zoznam 28 z 30 korčuliarov a štyroch brankárov. V tejto chvíli je to hlavne o tom, aby sa chlapci dostali späť do správnej teploty a aby zistili, ako sú na tom po dlhej pauze. Sú v pohode aj psychicky? Sú nervózni? Tešia sa na tréningy v skupinách? Základný odkaz je jasný - cítime, že tu máme nedokončenú prácu," zdôraznil Cassidy. 

"Našim cieľom je zisk Stanleyho pohára. Ak ho však chceme získať, tak sa musíme pripraviť veľmi zodpovedne. Nebude to ľahké, pretože stále nevieme, či budú mať hráči aj možnosť rodinnej podpory. Ako dlho budú odlúčení od svojich najbližších? Budú ich môcť aspoň navštevovať? Sú to dôležité otázky, na ktoré ešte nepoznáme odpovede."

Tréner Bostonu prezradil, že štvoricu brankárov budú okrem Raska a Haláka tvoriť aj Max Lagace a Daniel Vladař. Po vyliečení zranenia môže dostať šancu aj Kyle Keyser. NHL naznačila, že súpisky tímov budú obsahovať maximálne 28 korčuliarov a neobmedzený počet brankárov. Tí všetci sa potom presunú do "hub cities", kde budú fungovať v rámci ochrannej bubliny.

Širšie kádre sú dôležité, pretože okrem zranení môže vstúpiť do hry aj choroba COVID-19. Prípadné pozitívne testy by totiž odoslali hráčov do karantény.

"Potrebujeme dostatočný počet hráčov. Čo sa stane, ak bude niekto testovaný pozitívne, ale potom bude po pár ďalších testoch negatívny? Ako dlho bude v karanténe?" pýta sa Cassidy. "Musíme sa na to pripraviť a generálni manažéri o tom diskutujú. Rovnako tak aj hráčka asociácia. Chápem, že chcú limitovať počet hráčov, aby znižovali riziko nákazy. Na druhej strane potrebujeme dostatočnú šírku kádrov pre prípadné výpadky."

V Bostone by sa tak mali dostať do prípravy aj mladí hráči ako sú Jack Studnicka, Jakub Zbořil, Urho Vaakanainen, Paul Carey, Trent Frederic, Steve Kampfer a Karson Kuhlman.

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

Jarooooo. 🙅‍♂️

Príspevok, ktorý zdieľa Boston Bruins (@nhlbruins),

Pozrite si tento príspevok na Instagrame

We’ve got ‘tenders.

Príspevok, ktorý zdieľa Boston Bruins (@nhlbruins),

Zdroj: NBCsports

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Boston Bruins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia