spravy.sk spravy.sk

Chudý vníma majstrovské šance, upozorňuje však na konkurenciu
zdroj: foto jäzva

Chudý vníma majstrovské šance, upozorňuje však na konkurenciu

V prvej lige priviedol k titulom Nové Zámky, Detvu i Michalovce a počas vlaňajšej nováčikovskej sezóny Zemplínčanov napomohol k hokejovému boomu, ktorý sa odzrkadlil vysokými diváckymi návštevami a prílevom desiatok nových sponzorov. Teraz stojí tréner Miroslav Chudý pred ďalšou veľkou výzvou. Zo strany klubu dostal voľnú ruku pre zostavenie tímu, ktorého hlavnou úlohou bude vybojovať pre značku Dukla Ingema historický cenný kov.

Pán Chudý, vyskladala Dukla majstrovský káder?

Počúvam to z každej strany, ale my sme dávnejšie deklarovali, že chceme ísť každým rokom vyššie. Vlani bolo cieľom štvrťfinále, teraz hovoríme o semifinále. Potrebovali sme preto poskladať silnejšie mužstvo. Myslím si, že sa nám to celkom podarilo. Káder je hotový, voľné je možno ešte jedno okienko v zostave. Aj vlaňajšia sezóna ukázala potrebu širokého a vyrovnaného kádra. O titul sa mohlo reálne biť päť, šesť tímov. Ak teda chceme mať takúto šancu aj my, museli sme konať.

Do tímu pribudlo až šesť „Banskobystričanov“. Išlo práve o zisk majstrovských skúseností?


Nebol to náš zámer. Nechceli sme loviť prioritne v radoch Banskej Bystrice, ale takto sa to vyvinulo. Potrebovali sme hlavne produktivitu, pretože vlani sme pokrivkávali v presilových hrách a v prvej päťdesiatke produktivity sme tam mali azda len Lalancetta. Nemali sme rozdielových hráčov a toto sa nám teraz podarilo doplniť. Zhodou okolností, sú to chalani z Banskej Bystrice.

Banskobystrickú minulosť máte aj vy a nový asistent Ivan Droppa. Išlo teda aj o využitie týchto kontaktov?


Určite áno. Napríklad s Bartánusom sme koketovali už vlani. Prvými podpísanými hráčmi boli Bartánus a Mihálik. A potom sa objavili ďalšie možnosti. Všetko sú to hráči so skúsenosťami z ťažkých play-off zápasoch. V Michalovciach ich čaká nová výzva, ktorá môže byť lákavá aj pre nich.

Miroslav Chudý


Prezident klubu Martin Burinský vraví, že ste mali z pohľadu skladby kádra voľnú ruku. Získali ste všetkých hráčov, ktorých ste si vyhliadli?

Ak mám povedať pravdu, tak som ani nečakal, že do toho pôjdeme takto zhurta. Mali sme niečo pripravené, ale vedenie sa rozhodlo využiť situáciu na trhu s voľnými hráčmi. Hokejisti dávali prednosť istote a to nám situáciu uľahčilo. Povedali sme si, že ideme do toho a vyšlo z toho celkom slušné mužstvo. Sme si vedomí, že máme kvalitu. Nechceme byť alibisti, hovorím, že máme reálnu šancu zabojovať o titul. Konkurencia však bude silná a musíme ísť krok po kroku.

Veľké mená však ešte úspech negarantujú. Bude pre trénera náročné skĺbiť toľko hviezd do jedného tímu?


Je mi jasné, že tím je prvoradý. Ja tam však ani nejaké veľké hviezdy nevidím. Týchto hráčov osobne poznám a viem, aké sú to povahy. Nestrieľali sme do vzduchu a nemáme hokejistov, ktorí sa hrajú na hviezdy. Sú to pracanti a dokázali to v Banskej Bystrici ziskom viacerých titulov. Ak máme byť úspešní, tak musia všetci tvrdo pracovať. A ani to ešte nezaručí úspech. Čas ukáže, ale myslím si, že sme to vyskladali dobre. Nespia však ani súperi.

Z čoho ste vychádzali z pohľadu predĺženia kontraktov s niektorými zahraničnými hráčmi?


Hneď po minulej sezóne sme si sadli a povedali sme si, že máme záujem o Lalancetta, Korhonena i Ventelu. S ich prácou sme boli spokojní, poznajú naše prostredie a dôležité bolo, že tu chceli ostať. Dohodli sme sa teda rýchlo. Chcú byť súčasťou tímu, ktorý chce niečo dokázať.

Miroslav Chudý


Hovorili ste ešte o jednom voľnom mieste v tíme. Bude to legionár?

To sme ešte nerozhodli. Dokonca neviem povedať ani to, čo to bude obranca, alebo útočník. Ak vyskočí kvalitný Slovák, tak to bude Slovák.

Môžete prezradiť nejaké mená, s ktorými ste sa nedohodli?


Iste, nie všetko vyjde a mali sme rozpracovaných viacerých hráčov. Niekedy boli pre nás neprijateľné požiadavky, inokedy sme sa rozhodli ísť inou cestou. Napokon sme však spokojní.

Káder museli opustiť viacerí členovia úspešného nováčikovského kádra. S kým sa lúčilo najťažšie?


Ani v tomto prípade by som nikoho nemenoval. V prvom rade ďakujem všetkým chalanom, ktorí tu v minulej sezóne hrali. V tíme bolo 14 hráčov, ktorí vybojovali pre Michalovce extraligu. A môžem povedať, že nesklamali. Začnúc brankárom Trenčanom až po Hamráčka a ostatných chalanov, všetci boli predtým prvoligoví, ale svoju rolu si zastali. Bohužiaľ, chceme ísť kvalitou nahor a museli sme urobiť zmeny. S každým sa nám však lúčilo ťažko, pretože tu zanechali stopu. Rozchody sú ťažké, ale taký je hokejový život.

Niektorí z nich by sa mohli uplatniť na avizovanej farme v Humennom. Ako to vyzerá v tomto smere?


Ak mám povedať pravdu, tak to zatiaľ trošku pokrivkáva. Ani tam ešte nevedia, ako budú fungovať v novej sezóne. Pre nás by to bola samozrejme dobrá spolupráca, pretože Humenné je blízko a prospelo by to hráčom na oboch stranách. Verím, že to pôjde dobrým smerom.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia