spravy.sk spravy.sk

Útočník Linet sa vrátil z Michaloviec do Žiliny
zdroj:

Útočník Linet sa vrátil z Michaloviec do Žiliny

Jakub Linet podpísal zmluvu s klubom Vlci Žilina, ktorý bude v sezóne 2020/2021 pôsobiť v druhej najvyššej súťaži.

 Linet sa vrátil do materského klubu po šiestich rokoch, uplynulé tri sezóny strávil v Michalovciach. Klub o tom informoval na sociálnych sieťach. Linet bol so 14 gólmi jedným z troch najlepších strelcov Michaloviec v tipsportligovom ročníku 2019/2020. V 54 zápasoch získal 23 bodov. 

S vedením Michaloviec sa nedohodol na pokračovaní spolupráce a bude pôsobiť v materskom klube, ktorý má ambície vrátiť sa do najvyššej súťaže. Zo Žiliny odišiel po sezóne 2013/2014, okrem Michaloviec pôsobil aj v Humennom, Bardejove, Nových Zámkoch a sezónu 2016/2017 strávil vo Francúzsku. Angažovanie 29-ročného útočníka je jeden z krokov vedenia klubu k budovaniu kádra, ktorý bude mať postupové ambície.

V bránke bude naďalej pôsobiť Maroš Mikoláš, z obrancov podpísali nové zmluvy Lukáš Dubeň, Dominik Suráň a Martin Turian. Vlci angažovali do ofenzívy skúsených útočníkov Tomáša Urbana, Ondreja Mikulu a Jakuba Cígera, novú zmluvu podpísal aj Jaroslav Markovič. K trénerovi Stanislavovi Škorvánekovi pribudol Dušan Gregor.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Žilina

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia