spravy.sk spravy.sk

Capitals  pôjde do novej sezóny s ôsmimi hráčmi z pôvodného kádra
zdroj: jäzva

Capitals pôjde do novej sezóny s ôsmimi hráčmi z pôvodného kádra

Hokejový klub iClinic Bratislava Capitals bude hrať v sezóne 2020/2021 s ôsmimi hráčmi z uplynulej sezóny. Sú nimi brankár Peter Hamerlík, obrancovia Karol Sloboda (kapitán), Lukáš Bohunický a útočníci Tibor Varga, Dávid Buc, Michal Šalka, Denis Hudec a Róbert Varga.

„Týchto osem hráčov sa nám v minulej sezóne osvedčilo, podávali stabilné výkony, pričom prejavili aj vysoké morálno-vôľové vlastnosti. Tím do rakúskej nadnárodnej súťaže postupne budujeme a verím, že sa nam podarí vyskladať silné mužstvo. Aj vzhľadom k tomu, ze tamojšie kluby majú niekoľkonásobne vyššie rozpočty ako tímy v slovenskej Tipsport lige a majú množstvo kvalitných zahraničných hráčov, my chceme dať priestor presadiť sa v tejto kvalitnej súťaži hlavne slovenským hráčom s maximálne dvoma výnimkami,“ uviedol viceprezident a generálny riaditeľ Dušan Pašek.

Uvedení hráči boli v uplynulej sezóne oporami tímu v Slovenskej hokejovej lige. Brankár Hamerlík odchytal za Capitals 44 zápasov s priemerom 1,83 inkasovaného gólu na zápas. Kapitán Karol Sloboda bol najproduktívnejším slovenským obrancom a Tibor Varga bol najlepším strelcom tímu.

Mužstvo máme už takmer vyskladané a môžem prezradiť, že na slovenské pomery pôjde o veľmi kvalitný tím,” uzavrel Pašek s tým, že nové posily predstaví klub hneď ako príde k povoleniu prestupov zo strany rakúskej ICE Hockey League. Tréningový proces za ľade začne mužstvo iClinic Bratislava Capitals 5. augusta na Zimnom štadióne Ondreja Nepelu.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia