spravy.sk spravy.sk

Daňo vykorčuľuje na ľad do Slovanom, sezónu chce začať v Třinci, alebo v Trenčíne
zdroj:

Daňo vykorčuľuje na ľad do Slovanom, sezónu chce začať v Třinci, alebo v Trenčíne

Dvadsaťpäťročný reprezentačný útočník Marko Daňo nedostal pozvánku na reštart sezóny Columbusu Blue Jackets a momentálne si tak môže užívať pohodové leto na Slovensku. V sobotu podporil charitatívnu golfovú akciu Petra Bondru vo Veľkej Lomnici a pod Vysokými Tatrami naznačil aj svoje plány pre ďalšie obdobie.

„Tento týždeň začnem s tréningami s tímom Slovana Bratislava, ale to je asi všetko, čo k tomu môžem povedať. Ďakujem pánovi Krajčimu za to, že mi umožnil prípravu s tímom a uvidíme, či to bude pokračovať aj v rámci zápasov,“ vyslovil sa Marko Daňo.

Spoločná príprava s belasými však ešte automaticky neznamená, že sa v ich drese objaví aj v úvode novej sezóny. „Rád by som sa dohodol s Třincom, kde je manažérom mládeže môj tatino. Viem, že by sa tam mal rozohrať aj mladý Filip Zadina z Detroitu. Ešte som s nimi nehovoril, ale ak by mali záujem, tak budem rád. Ak nie, tak by bolo príjemnou výzvou zahrať si opäť za Trenčín, čiže klub, v ktorom som vyrastal. Všetko je to však otvorené a s nikým som sa na ničom nedohodol.“

Marko DaňoPrioritou však pochopiteľne ostáva návrat do NHL. Po vypršaní kontraktu s Columbusom si bude musieť pár mesiacov počkať.

„Momentálne sa sústredím na október, pretože vtedy by sme mali riešiť zmluvu. Dovtedy budem trénovať a verím, že začnem niekde v Európe. Určite by som sa tam chcel vrátiť, ale času máme dosť. Trh s voľnými hráčmi sa totiž rozbehne až na jeseň,“
pridal Daňo na margo svojej situácie.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Columbus Blue Jackets

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia