spravy.sk spravy.sk

Stavjaňovi sa na štarte prípravy hlásilo 26 hráčov, šancu dá aj mladým
zdroj: TASR

Stavjaňovi sa na štarte prípravy hlásilo 26 hráčov, šancu dá aj mladým

Staronový tréner Nitry Antonín Stavjaňa privítal na pondelňajšom štarte letnej prípravy 26 hokejistov. Z legionárov mal k dispozícii len obrancu Jakea Cardwella, americký brankár Evan Cowley sa k tímu pripojí neskôr.

V prvom týždni si tréneri otestujú pripravenosť hráčov a trénovať sa bude výlučne v domácich podmienkach bez dotyku s ľadom.

"Vzhľadom na to, že hráči sa pripravovali individuálne, pred nástupom na ľad nepôjdeme do objemu. Každý deň budeme kombinovať posilňovňu s dynamikou na suchu. V stredu nás navštívi Andrej Výboh zo SZĽH. Sú to pripravené a dohodnuté testy, aby sme zistili, ako na tom hráči reálne sú. Podľa výsledkov testovania sa dohodneme na prípadnom individuálnom zvýšení tréningu,"
uviedol Stavjaňa pre klubový web. 

Letná príprava HK Nitra
TASR

Zoznam termínov a súperov v príprave Nitra zverejní neskôr, okrem toho ju čaká letný Kaufland Super Cup. V ňom narazí na Slovan Bratislava, HC Nové Zámky a HK Skalica. Na úvodnom zraze sa predstavil i 18-ročný obranca Martin Knižka. Na skúške v známom prostredí je aj člen majstrovského tímu z roku 2016, útočník Edmund Piačka.

Z juniorky sa pripojili útočníci Matej Mrázik a Hugo Kováč a do spoločnej prípravy zaradili tréneri aj štyroch hráčov, ktorí budú nasávať atmosféru A-tímu. Za ročník 2004 sú to útočníci Adam Sýkora a Alex René Bartakovics a dvaja hráči ročníka 2005, odchovanec Ondrej Molnár a z Liptovského Mikuláša útočník František Ridzoň. 

Letná príprava HK Nitra
TASR

"S Tomášom Chrenkom sme sa dohodli, že týchto mladíkov zaradíme do prípravy. Pôjdu aj na ľad, ale pretočíme ich rozumnou formou. Chceme vidieť ich návyky v hre, správanie, prístup k tréningu. Na ľade nás však nebude nikdy viac ako päť formácií. Chceme, aby sa všetci dostali k slovu, ale nemôže to byť na úkor kvality tréningu," ozrejmil Antonín Stavjaňa.

Káder v prvom týždni prípravy: 

Brankári: Adam Nagy, Juraj Beržinec (juniorský brankár) 

Obrancovia: Branislav Mezei, Martin Bodák, Jake Cardwell, Martin Vitaloš, Miroslav Pupák, Juraj Štefanka ml., Martin Knižka 

Útočníci: Tomáš Hrnka, Marek Slovák, Marek Tvrdoň, Juraj Šiška, Daniil Fominych, Andrej Kollár, Roman Žitný, Denis Pätoprstý, Jakub Minárik, Erik Čaládi, Edmund Piačka (skúška), Hugo Kováč, Matej Mrázik, Alex René Barakovics, Adam Sýkora, Ondrej Molnár, František Ridzoň 

Chýbali: Juraj Ovečka, (pripojí sa na ľade), Šimon Nemec (reprezentačné povinnosti v U 18), Evan Cowley, (pripojí sa na ľade), Lukáš Škvarek (zdravotné dôvody), Andrej Šťastný (príde v stredu)

Letná príprava HK Nitra
TASR
Letná príprava HK Nitra
TASR
Letná príprava HK Nitra
TASR

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Nitra

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia