spravy.sk spravy.sk

Haščák sa vracia pod Tatry
zdroj:

Haščák sa vracia pod Tatry

Riaditeľ HK Poprad Ľudovít Jurinyi počas štartu letnej prípravy na ľade avizoval, že v stredu ráno predstaví meno zvučnej posily do útoku.

"Kamzíci" napokon do stredy nevydržali a príchod útočníka Marcela Haščáka oznámili už v utorok večer. 

Tridsaťtriročný popradský odchovanec pôsobil v drese materského klubu naposledy v sezóne 2009-10. Neskôr získal majstrovský titul s Košicami (2011), okúsil prestížnu KHL (Riga i Chabarovsk) a svoju zbierku titulov rozšíril v rokoch 2017 a 2018 s Kometou Brno. V roku 2012 pomohol Slovensku k zisku titulu vicemajstra sveta.

"Hlavný dôvod môjho návratu bolo najserióznejšie rokovanie. S riaditeľom klubu Ľudom Jurinyim sme si sadli a jeho predstava sa zhodovala s mojou. To bola alfa a omega môjho návratu. Zároveň si chcem získať späť popradských fanúšikov. Mal som veľa ponúk, ale už som chcel ostať doma a zároveň som chcel hrať v tíme, ktorý má najvyššie ciele. Verím trénerovi a jeho vízii, verím tiež manažmentu klubu a sile hráčov, ktorí sú v kabíne. Som rád, že som tu, a dúfam, že im pomôžem k úspechu," uviedol Haščák pre hkpoprad.sk. 

Do materského Popradu sa vrátil po 10 rokoch, uplynulé dva ročníky odohral v HC Košice. V predčasne ukončenej sezóne 2019/2020 získal v 45 zápasoch 55 kanadských bodov za 33 gólov a 22 asistencií. Stal sa najproduktívnejším hráčom "oceliarov", v ligovom bodovaní obsadil 4. miesto a so 6-gólovým náskokom bol najlepší strelec súťaže.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia