spravy.sk spravy.sk

Haščák zaplatil prískočné ešte pred prvým vykorčuľovaním na ľad
zdroj: jäzva

Haščák zaplatil prískočné ešte pred prvým vykorčuľovaním na ľad

V Poprade sa črtá úderný útok, ktorý má potenciál stať sa najproduktívnejším v lige. K Patrikovi Svitanovi a Dávidovi Skokanovi pribudol Marcel Haščák. Pre vicemajstra sveta z roku 2012, majstra Slovenska a dvojnásobného majstra Česka ide o návrat do materského klubu po dlhých desiatich rokoch.

Na úvod jednoduchá otázka. Prečo Poprad?

Hovoril som o tom s celou rodinou a zvážil som všetky plusy aj mínusy. Mal som dobrú debatu s pánom riaditeľom Jurinyim, ktorý mi predostrel svoju víziu. V podstate ju však poznám už dva roky a páči sa mi. V hre boli aj iné mužstvá, ale chcem hrať o najvyššie priečky. Verím v trénera a verím v toto mužstvo. Dúfam, že im pomôžem k úspechu.

Prečo ste sa rozhodovali tak dlho?


Chcel som byť lojálny ku Košiciam. Hovoril som s pánom Langom, s ktorým som mal dobrý rozhovor. Aj on mi hovoril, čo chcú dosiahnuť túto sezónu. Dospeli sme však k názoru, že bude lepšie, ak odídem do Popradu. Dvere do Košíc však zatvorené nemám a náš vzťah je naďalej dobrý. Odohral som tam päť krásnych sezón, nastrieľal som veľa gólov a boli to pekné časy. Popradu som to už však podpísať musel. Každý deň mi vyvolávali rodičia, kamaráti, ľudia z klubu i pán tréner Mikula. Presviedčali ma a napokon ma aj presvedčili, že toto je najlepšia cesta pre môj ďalší hokejový život.

Čo hovoríte na popradský káder?


Je to veľká kvalita. Počnúc brankárom Vošvrdom, cez Dávida Skokana až k poslednému útočníkovi. Viacerí z chalanov mi volali a volali ma sem. Tak ako som povedal, že pred nami cesta musíme urobiť všetko preto, aby sme boli úspešní.

Do Popradu sa z Košíc presunul aj Dávid Skokan. Nebude vám chýbať Michal Chovan ?


Ten keď sa to dozvedel, tak bol najnešťastnejším človekom v Košiciach. Spoločne s trénerom sme sa ho snažili ukecať, aby prišiel do Popradu aj on. Ale tak..

Marcel Haščák (6)
jäzva


V Košiciach ste mali dlhodobý kontrakt. Kedy vám ho vlastne zrušili?

K tomu sa už vyjadrovať nebudem. Rozišli sme sa v dobrom a teraz sa už sústredím iba na Poprad.

Lanárili vás do Popradu aj na iné bonusy, ako sú peniaze? Čo bolo hlavným lákadlom?


Povedzme si pravdu, toto nebolo prioritne o peniazoch. Boli ponuky, ktoré boli lukratívnejšie. Chcel som byť s rodinou, so synom i s rodičmi. Z Popradu som odišiel pred desiatimi rokmi a rád by som svojmu materskému klubu niečo vrátil. Odvtedy sa tu zmenilo veľa verí a cítim, že tu môžeme niečo dokázať. Videl som, že diváci začali opäť chodiť na hokej a tento klub si už zaslúži nejaký väčší úspech.

Pod stropom haly stále chýba majstrovská vlajka. Vy ste už získali tituly na Slovensku i v Česku. Prinášate majstrovský šém?


O tituloch som nikdy vopred nehovoril. Ani v Košiciach, ani v Brne. Musí si sadnúť celá kabína, zapadnúť musia všetky faktory a ak tomu tak bude, tak môžeme dosiahnuť úspech.

V čom je iný Marcel Haščák dnes v porovnaní s Marcelom Haščákom spred desiatich rokov?


Určite som odvtedy pribral a nabral na tukovej a svalovej hmote. Hlavne však pozerám na hokej inak a myslím si, že teraz riešim situácie inak. Tímu viem pomôcť určite viac ako pred desiatimi rokmi.

Marcel Haščák (5)
jäzva


V rámci prípravy ste chodili na ľad v Košiciach. Pomôže to uľahčiť štart prípravy s Popradom?

Malo by. V predošlých rokoch som letnú prípravu veľmi nestíhal a po majstrovstvách sveta som išiel rovno na ľad. Vlani som si doprial dva mesiace voľna a odtrénoval som osem týždňov s kondičným trénerom Danom Kičurom. Veľmi mi to pomohlo a aj teraz som si teda odtrénoval poctivých osem týždňov. Tak, aby som sa za seba nemusel hanbiť.

Čo očakávate od ligy? Po počiatočných obavách sa totiž skladajú veľmi slušné kádre...


Veru, trochu som si to pozrel a vyzerá to tak, ako keby žiadna korona nebola. Teda až na tie Košice. Všetci ostatní zbroja a dá sa očakávať náročná sezóna. To je však pre náš hokej iba dobré. Aj vlani mohol vyhrať každý s každým a ja som si to užíval. 

Svitana, Skokan a Haščák (2)
jäzva


Budete hrávať s číslom 17?

Určite. V Poprade som hral so sedemnástkou od malička a aj vlani mi toto číslo bodlo. Darilo sa mi s ním a tak si ho nechám.

Prejaví sa tých desať rokov mimo materského klubu aj na výške prískočného?


Už som sa stihol opýtať, kto je tímovým pokladníkom. Zatiaľ vraj nikto, ale chlapcom som už nechal v šatni peniaze. Nerád som dlžný pred prvým ľadom. Dávid Skokan ešte určite nedal a on to bude odsúvať do poslednej chvíle. Ja však dlhy nemám rád a tak som už zaplatil.

Marcel Haščák v Poprade (20 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia