spravy.sk spravy.sk

Košičania majú kostru tímu, mená taja
zdroj: foto: TASR

Košičania majú kostru tímu, mená taja

Najzáhadnejším klubom letného obdobia je jednoznačne HC Košice. Zatiaľ čo ostatné kluby postupne oznamujú podpisy kontraktov, „oceliari“ držia bobríka mlčanlivosti. Športový manažér Jan Šťastný síce v piatok predstúpil pred novinárov počas PR akcie na košickej Hlavnej ulici, no veľa toho neprezradil.

Naznačil aspoň to, že Košičania budú v novej sezóne pracovať s rozpočtom 400 000 eur na A-tím, vrátane realizačného tímu.

„Podarilo sa nám postaviť kostru, na ktorej chceme vybudovať tím pre novú sezónu. Doplniť to chceme z avizovaného tryoutu. Košický hokej zažil ťažké dni, ale chcel by som upokojiť košických fanúšikov, že napokon to môže dopadnúť až nad očakávania. Verím, že v súťaži nebudeme robiť hanbu, ale budeme preháňať najväčších favoritov,"
pousmial sa český manažér, podľa ktorého v tíme ostane deväť až desať členov minuloročného kádra.

Je to parádne číslo. Ďalší chlapci čakali, ale akceptovali iné ponuky. Nemôžem im to vyčítať, pretože potrebujú živiť rodiny a chceli istotu. To musíme akceptovať, pretože dostali dobré ponuky z klubov s ambíciami. My bohužiaľ začíname od začiatku, ale nehádžeme flintu do žita."

Hlavnou hviezdou tímu by mal byť útočník Michal Chovan. „Netajím, Michal bol prvý hráč, s ktorým som hovoril. Chceme, aby bol súčasťou našej cesty. Momentálne je na dovolenke v Chorvátsku, ale po jeho návrate si sadneme a celú vec rozsekneme."

V tíme už naopak nebude pokračovať talentovaný odchovanec Roman Faith. Košičania pritom stále prízvukovali, že patril medzi dvoch hráčov s platnými kontraktmi.

„Roman sa rozhodol nepokračovať v Košiciach,"
zareagoval Šťastný. „My sme ho pred rokom získali z Fínska a podpísali sme s ním dlhodobý kontrakt. Nastúpil do letnej prípravy s našim kondičným trénerom. Dostal by určite viac priestoru na ľade a mám za to, že zmluva stále platí. Je to veľmi talentovaný hráč, ale ak niekto nechce hrať za Košice, tak ho nútiť nemôžeme."

Otázne je samozrejme aj meno hlavného trénera. Peter Draisaitl bude podľa všetkého nad finančné možnosti klubu a v metropole východu sa šepká, že trénerského kormidla sa ujme práve Šťastný.

„Ja by som na to nereagoval. Z Česka som prišiel ako asistent trénera Vladimíra Ružičku, ale momentálne mám veľa práce v pozícii šéfa pre mládež. Záleží mi na košickom hokeji a pre fanúšikov chcem to najlepšie. Chceme to teda vyriešiť tak, aby to dávalo zmysel,"
zareagoval Šťastný.

Prípravu na ľade by mali Košičania odštartovať vedno s tryoutom, na ktorý sa prihlásila stovka hráčov. O zmluvu má zabojovať 22 hráčov v oranžovej a 22 v čiernej skupine.

„Sú tam naozaj zaujímavé mená a niektoré z nich majú skúsenosti s majstrovskou érou HC Košice. Budem rád, ak ich uvidíme v tryoute a vyberieme si tých najlepších hráčov pre náš tím,"
dodal Jan Šťastný.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia