spravy.sk spravy.sk

Michal Chovan ostáva v Košiciach
zdroj: foto jäzva

Michal Chovan ostáva v Košiciach

Tak, ako už naznačil športový manažér HC Košice Jan Šťastný v závere minulého týždeň, prvým oznámeným členom kádra pre novú sezónu je útočník Michal Chovan.

"Prvý, koho sme oslovili a snažili sa získať bol Mišo. V priebehu neľahkej situácie ukázal presne to, čo sme všetci vedeli, keď sme ho minulý rok angažovali do našej organizácie. Myslím tým nielen jeho skvelé výkony na ľade, ale hlavne charakter. Mišo je jedna z najväčších osobností slovenskej najvyššej súťaže a samozrejme veľmi kvalitný hokejista. Získať a podpísať ho bol kľúč k osloveniu ďalších hráčov. Osobne si cením to, že sa rozhodol Košiciam v tejto situácii podať pomocnú ruku a neotočil sa nám chrbtom aj napriek tomu, že mu konkurenčné kluby s majstrovskými ambíciami ponúkli niekoľko násobne výhodnejší kontrakt a podmienky v porovnaní s HC Košice,“ uviedol Jan Šťastný cez sociálny kanál "oceliarov". 

Samotný 32-ročný Zvolenčan pridal: „Už sa teším na novú sezónu v oranžovo-čiernom drese HC Košice!!! Verím, že aj v tejto ťažkej situácii sa spoločne spojíme a opäť budeme mať radosť z hokeja.“

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia