spravy.sk spravy.sk

Schválená nová organizačná štruktúra SZĽH a povinné testy na koronavírus
zdroj: TASR

Schválená nová organizačná štruktúra SZĽH a povinné testy na koronavírus

Kluby najvyššej domácej súťaže a Slovenskej hokejovej ligy (SHL) budú musieť zabezpečiť testovanie hráčov na prítomnosť koronavírusu SARS-CoV-2 pred prvým zrazom v prípravnom období a potom pred začiatkom súťažného obdobia. Zdravotná komisia odporúča opakovať testovanie PCR testami v 14-dňovom intervale. Členovia Výkonného výboru Slovenského zväzu ľadového hokeja (VV SZĽH) dali zelenú nariadeniam a odporúčaniam SZĽH a Zdravotnej komisie SZĽH pred začiatkom prípravy jednotlivých tímov a pred novou sezónou.

V ostatných kategóriách – seniorských, juniorských, dorasteneckých, kadetských a žiackych súťažiach - Zdravotná komisia SZĽH testovanie pred prípravou a pred riadnou sezónou odporúča tiež. "Tieto kroky sme navrhli, aby sme predišli možnému šíreniu tohto vírusového ochorenia medzi hráčmi a členmi realizačného tímu a aby prípravné obdobie a zápasy neboli ohrozené," povedal predseda Zdravotnej komisie SZĽH Stanislav Beli v tlačovej správe.

V prípade, že sa niektorý tím zúčastní na turnaji alebo zápase v zahraničí, je po návrate povinný postupovať v súlade s platnými nariadeniami a opatreniami Úradu verejného zdravotníctva SR. SZĽH zároveň odporúča takému tímu 5-dňovú karanténu bez tréningového procesu a následne otestovanie hráčov a členov realizačného tímu na koronavírus.

Účasť divákov na prípravných zápasoch sa bude realizovať v rozsahu odporúčaní hlavného hygienika SR. Všetci by mali dodržiavať všeobecné platné hygienické pravidlá. Kluby by mali zabezpečiť, aby každý vstupoval na štadión s rúškom prekrývajúcim horné dýchacie cesty, dezinfekciu rúk, pravidelné odvetrávanie šatní, zabezpečiť zákaz vstupu nepovolaným osobám do priestorov šatní a podobne.

Výkonný výbor SZĽH schválil aj novú organizačnú štruktúru SZĽH, ktorú bude vedenie zväzu v najbližších dňoch komunikovať aj do vnútra hnutia. Novú štruktúru má aj Komisia rozhodcov SZĽH. Predsedom sa stal bývalý medzinárodný arbiter a supervízor Vladimír Mihálik. Členmi komisie budú jeho rozhodcovskí kolegovia Rudolf Lauff, Vladimír Martinko, Peter Jonák a sekretárom Juraj Sýkora.

Svoje zastúpenie v správnej rade Fondu na podporu športu bude mať aj hokejový zväz. Výkonný výbor do tejto funkcie schválil svojho člena a riaditeľa HK Poprad Ľudovíta Jurinyiho.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia