spravy.sk spravy.sk

Oceliari plnia voľné okienka. Zaujímavé posily nejdú po veľkých peniazoch
zdroj: jäzva

Oceliari plnia voľné okienka. Zaujímavé posily nejdú po veľkých peniazoch

Funkcionári košického klubu doháňajú stratené obdobie. Po vyriešení akútnych finančných problémov sa pustili do skladania kádra pre novú sezónu a momentálne chŕlia jedno nové meno za druhým.

A hoci to sprvoti vyzeralo kriticky, teraz to vyzerá tak, že diváci v Steel aréne si užijú veľmi zaujímavý tím. Po útočníkovi Michalovi Chovanovi predĺžili kontrakty aj obrancovia Tomáš Slovák s Davidom Růžičkom, ako aj útočníci Juraj Milý, Oliver Jokeľ a Filip Vrábeľ.

Ešte nestihol zaschnúť atrament na ich zmluvách a „oceliari“ oznámili príchody brankára Jakuba Sedláčka, obrancov Radka Deyla a Mareka Baraneka a útočníkov Martina Réwaya, Martina Pospíšila a Dávida Mudráka.

„Pravdupovediac máme momentálne plné ruky práce, ale som rád, že sa nám darí skladať mužstvo s veľmi zaujímavými menami,“
pousmial sa športový manažér Jan Šťastný.

Od krajana Sedláčka si sľubuje istotu na brankárskom poste. Meno jeho dvojky vzíde z blížiaceho sa tryoutu, pričom kandidátmi sú Tomáš Halász a Dominik Riečický. Trojkou by mal byť člen juniorky.

Na pozícii obrancu majú Košičania podpísaných päť hráčov, novinkou je príchod 25-ročného Mareka Baraneka. „Prirovnal by som ho k Patrikovi Kochovi, je to podobný hráč a veríme, že ho dokáže nahradiť.“

Jan Šťastný
jäzva


Rýchlym tempom sa plnia voľné okienka v útoku. Fanúšikov zaujal hlavne príchod dvojnásobného účastníka majstrovstiev sveta Martina Réwaya.

„V jeho prípade ideme trochu do rizika, ale každý si zaslúži svoju šancu a my teraz nemáme čo stratiť. Veríme, že ako sme mu podali ruku, tak teraz pomôže on nám,“
poznamenal Šťastný, ktorý v prípade Réwaya oživil vzťahy z minulosti. „S Martinom som komunikoval už pred minulou sezónou. Vtedy sme ho neangažovali, ale sledoval som ho v Kladne i v Poprade. Nemal žiadne problémy a nevyzeral vôbec zle. Keď ma teda kontaktoval, tak som si povedal, že je správny čas na spojenie našich ciest.“

Do metropoly východu sa vráti Pavel Klhůfek a silu košickej ofenzívy zvýšia aj dvaja mladí hráči so zahraničnými skúsenosťami – Martin Pospíšil a Dávid Mudrák.

„Nazval by som to prestupovou bombou. Obaja sú to mládežnícki reprezentanti do Slovenska a dôležitým faktorom bol v tomto prípade Michal Chovan. S obomi sa pozná a oni chceli hrať za Košice. Pre mňa je fantastickou správou, že všetky naše posily neriešia ani tak finančnú stránku, ako pomoc košickému hokeju. Nedostanú veľké peniaze, ale vedia, že tu dostanú priestor a môžu si zlepšiť pozíciu do budúcnosti,“
upozornil športový manažér HC Košice.

Jan Šťastný
Jan Šťastný (TASR)


V rámci nasledujúcej fázy dopĺňania kádra dostanú podľa českého manažéra šancu košickí odchovanci, no oznámené budú aj iné zaujímavé mená. Všetko v rámci avizovanej česko-slovenskej cesty.

„Zvyšné okienka chceme zaplniť tak, aby nám to dávalo zmysel,“
zdôraznil Šťastný, ktorého meno sa skloňuje aj v súvislosti s pozíciou hlavného trénera. „Počul som aj to, že Marcel Haščák ide do NHL,“ zareagoval s úsmevom. „Ale sranda bokom, odpoveď na túto otázku dáme naozaj až budúci týždeň. Môžem však prezradiť, že minimálne jeden z trénerov vzíde z košickej organizácie.“

Otázny je ešte konečný plán prípravných zápasov, no v tejto chvíli o vyzerá tak, že košickí fanúšikovia svoj tím uvidia na domácom ľade až počas samotnej extraligovej sezóny.

Tým, že to dávame dohromady v posledných dňoch a hodinách, tak riešime aj toto za pochodu a bohužiaľ budeme hrať asi iba vonkajšie zápasy. V rámci Kaufland Cupu sa predstavíme v Poprade, Michalovciach a v Spišskej Novej Vsi. Generálkou bude zápas v Miškovci. Uvidíme, ako dopadnú rokovania zo Steel arénou a kedy budeme mať doma ľad. Začíname s prípravou v Crow aréne a teraz máme mesiac a pol na to, aby sme to dali dohromady a pripravili sa tak, aby sme nehrali v lige druhé husle,“ pridal Jan Šťastný.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Košice

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia