spravy.sk spravy.sk

Rask odstúpil z play off, za Boston môže chytať Halák
zdroj: TASR-AP

Rask odstúpil z play off, za Boston môže chytať Halák

Fínsky brankár Tuukka Rask už nebude chytať za Boston v play off hokejovej NHL.

Nepokračovať sa rozhodol pre obavy z pandémie nového koronavírusu a otvoril priestor pre slovenského brankára Jaroslava Haláka, ktorý by mohol dostať šancu už v sobotnom treťom stretnutí štvrťfinále Východnej konferencie s Carolinou (18.00 SELČ).

Tridsaťtriročný Rask odchytal prvé dva zápasy 1. kola play off, na úvod uspeli Bruins 4:3 po predĺžení, potom prehrali s Hurricanes 2:3. Do tretieho duelu v torontskej "bubline" v Scotiabank Arene už Fín nezasiahne. 

"Chcel by som byť na ľade s mojimi spoluhráčmi, ale momentálne sú pre mňa dôležitejšie veci. Teraz potrebujem byť s mojou rodinou," povedal pre agentúru AP Rask, ktorý sa už skôr sťažoval na slabé nasadenie v súbojoch bez divákov: "Nevyzerá to ako hokej vo vyraďovacej časti. Nie sú tam fanúšikovia, sú to také prípravné zápasy. Občas je to nuda." 

Boston - Carolina (Rask, Staal)
TASR-AP

Fín už opustil "bublinu" a zamieril za manželkou a tromi deťmi vrátane novorodenca. "Snažil sa s tým bojovať. Našťastie v jeho rodine sú všetci zdraví a budú mať naspäť svojho otca. Tuukka v tomto období potrebuje byť so svojou rodinou pravidelne," povedal generálny manažér Don Sweeney. 

Rask s Halákom získali v tejto sezóne trofej Williama Jenningsa určenú dvojici brankárov s najmenším počtom inkasovaných gólov v základnej časti. "Jaro je profesionál, je mentálne a fyzicky pripravený nastúpiť a chopiť sa svojej úlohy. Samozrejme dúfame, že sa zhostí svojej príležitosti," dodal Sweeney.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Boston Bruins

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia