spravy.sk spravy.sk

Müllerovi sa pod Tatrami zapáčilo, prevenciou pred chaosom v obrane sú Vošvrdove kvapky
zdroj: jäzva

Müllerovi sa pod Tatrami zapáčilo, prevenciou pred chaosom v obrane sú Vošvrdove kvapky

Azda najprekvapivejším menom súčasného popradského kádra je 21-ročný Jakub Müller. „Kamzíci“ išli z pohľadu posilňovania po zvučných menách a k dispozícii majú aj viacero talentovaných odchovancov. Mladý odchovanec Kladna ešte zmluvu nepodpísal, no v prvých prípravných zápasoch naznačil potenciál.

„Stále som na skúške a dúfam, že to dopadne dobre. Robím preto všetko, čo je v mojich silách,“ usmieva sa v rozhovore pre hokej.sk rodák zo Slanej. Rukou si pritom prechádza stehmi ozdobenú bradu. „Stalo sa to v tréningu. Nešlo však o nejaký špinavý boj o miesto v tíme. Jednoducho tam vyletel puk a trafil ma do brady. Také veci k hokeju patria.“

Česánek a Muller
jäzva


Popradská obrana má momentálne veľmi zaujímavé zloženie. Piatich hráčov vo veku nad 30 rokov dopĺňajú štyria mladíci vo veku okolo 20 rokov.

Je to namiešané veľmi dobre a ja som tu veľmi spokojný. Klub disponuje kvalitným zázemím a v šatni sa tvorí výborná partia. Verím teda, že tu zostanem a pomôžem k silnej sezóne. Tím je totiž veľmi silný a ambície sú vysoké,“ zamýšľa sa Müller. 

lištiak - muller
jäzva


Počas svojej kariéry pôsobil okrem materského Kladna ešte v prvoligovom Ústí nad Labem a jednu sezónu strávil aj v juniorskom tíme fínskej SaiPy. Slovenská extraliga bude pre neho novou skúsenosťou.

„Zatiaľ sme hrali iba pár zápasov Liptákom a Spišskej Novej Vsi, ale hralo sa hore-dole a páčila sa mi rýchlosť týchto stretnutí. Počul som, že slovenská liga je ofenzívnejšia ako česká a to mi vyhovuje. Nevravím, že tu sa neuplatňuje systém, ale osobne som útočnejšie ladený obranca a tak by mi to mohlo vyhovovať. Určite si však vzadu nemôžeme robiť, čo sa nám zachce. Tomáš Vošvrda nám totiž dáva kvapky a vie si nás tam pekne upratať,“
vraví s úsmevom obranca, ktorý nastrieľal v minulej sezóne v českej prvej lige šesť gólov.

Prostredie s malebnou kulisou Vysokých Tatier si ho získalo veľmi rýchlo. „Bývam kúsok od Tatier a veľmi sa mi tu páči. Bol som už na Štrbskom plese a ak tu zotrvám, tak by som rád objavil aj iné miesta. V Tatrách som totiž nikdy predtým nebol,“ hovorí Müller. Slovensko ho okrem iného privítalo aj povestnými bryndzovými haluškami. „Mal som ich už niekoľkokrát a chutia mi veľmi! Nie je to možno najkrajšie jedlo na pohľad, ale tu na Slovensku to vedia pripraviť oveľa lepšie ako v Česku,“ dodáva český obranca, ktorého vzormi boli Marek Židlický a Roman Josi.

Jakub muller
jäzva

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia