spravy.sk spravy.sk

Slovan deklasoval Skalicu
zdroj: jäzva

Slovan deklasoval Skalicu

Hokejisti Slovana Bratislava zvíťazili v úvodnom zápase premiérového ročníka Tipsport Kaufland Cupu na ľade HK Skalica vysoko 8:0.

Účastník najvyššej slovenskej súťaže rozhodol o svojom triumfe už v prvej tretine, ktorú vyhral 4:0. V druhom stretnutí B-skupiny Nové Zámky privítajú v utorok Nitru (18.30 h). 

Pondelkový súboj bol prvý súťažný zápas za účasti tipsportligistu po 183-dňovej prestávke zavinenej pandémiou koronavírusu. Pohárová súťaž, v ktorej štartujú slovenskí účastníci najvyššej súťaže a päť klubov Slovenskej hokejovej ligy, je spestrenie prípravného obdobia. 

Šestnásť účastníkov rozdelili do štyroch základných štvorčlenných skupín, v každej je minimálne jeden tím z SHL. Mužstvá odohrajú v základných skupinách po tri stretnutia, vždy na ľade rebríčkovo horšie postaveného tímu v predchádzajúcej nedokončenej sezóne. Ešte pred októbrovým začiatkom oboch líg sa odohrajú stretnutia základných skupín i štvrťfinále, v ktorom sa hrá pohárovým systémom doma - vonku (22. a 24. septembra). 

Rovnakým spôsobom sa odohrá v asociačných termínoch aj semifinále. Do play off postúpia z každej základnej skupiny po dva najlepšie tímy. 

Tipsport Kaufland Cup - B-skupina: 

HK iClinic Skalica - HC Slovan Bratislava 0:8 (0:4, 0:2, 0:2) 

Góly: 6. Kytnár, 9. Studenič, 14. Maier, 19. Sersen, 26. Buček, 31. Meszároš, 44. B. Mráz, 50. O’Donnell

Skalica: Ovečka – Hohl, Horváth, O. Janík, Muráň, P. Kotzman, Hílek, M. Mikula, Pobuda – Klučiar, Včelka, Hujsa – Štumpf, A. Baran, Okoličány – Šátek, P. Ivičič, A. Kotzman – Kuba, B. Kotvan, Pavelka.

Slovan Bratislava: Beke – Sersen, J. Valach, Štajnoch, Meszároš, Ališauskas, Maier, Beňo – Ranford, Harris, O´Donnell – Buček, Bortňák, B. Rapáč – B. Mráz, Kytnár, Studenič – Kundrík, S. Petráš, D. Jendek.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Skalica

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia