spravy.sk spravy.sk

Okúsil Čínu i Mexiko. Teraz sa s radosťou vracia k slovenským koreňom
zdroj: jäzva

Okúsil Čínu i Mexiko. Teraz sa s radosťou vracia k slovenským koreňom

Nájsť správnu brankársku jednotku predstavuje základnú úlohu manažéra každého tímu. Na Liptove to v tomto smere zobrali pekne zo široka a príležitosť ponúkli až pätici mužom v maskách.

Ako dnes Liptáci oznámili, z hry už vypadli Juraj Hollý a Boris Bábik. V kádri ostáva odchovanec Matej Bátory, no ten bude možno napokon kryť chrbát dvojici legionárov. Na skúšku prišiel z Fínska Kristian Tamminen a v prípravnom zápase na ľade Popradu sa už v dobrom svetle predviedol Čech Filip Krasanovský.

„Bol som na skúške v Trnave a zrazu sa mi ozvali s ponukou na skúšku v Liptovskom Mikuláši. Okamžite som sa teda presunul a nastúpil na zápas v Poprade. Dal som do toho všetko, chlapci mi pomohli s blokovaním striel a bola to celkom fajn premiéra,“
rozhovoril sa pre hokej.sk 22-ročný odchovanec Plzne.

Matej Paločko Krasanovský
jäzva


Pre slovenské publikum nie je až takým neznámym hráčom. V uplynulom ročníku totiž odchytal desať zápasov za prvoligový Martin.

V Martine to bola pre mňa super skúsenosť. Chytalo sa mi tam dobre, mali sme dobré publikum. Verím, že v Mikuláši na to nadviažem,“ pokračoval český brankár so slovenskými koreňmi. „Zo Slovenska mám mamku. Presnejšie od Bardejova. Dokonca mám už aj slovenské občianstvo. Netajím sa preto tým, že ma láka zahrať si slovenskú extraligu. Po prvej lige sa teda teším na ďalší krok.“

Ako nám ďalej prezradil, na Slovensku trávil v detstve veľa času. „Akonáhle začali prázdniny, presúvali sme sa na dva týždne na východ.“

Filip Krasanovsky (2)
jäzvaKrasanovský si však neobúval cestovateľské topánky iba počas prázdnin. V posledných rokoch okúsil pestrú zmes hokejovej exotiky. Sezónu 2017-18 strávil pri mexických hraniciach v drese tímu El Paso Rhinos. „Tam sme mali trénera bývalého vojaka. V tíme teda nastolil veľmi tvrdú vojenskú disciplínu. Celkom pekne nás drvil. Bolo to zaujímavé.“

Z južnej časti USA sa potom presunul na druhý koniec sveta – do Číny. Jednu sezónu odohral za Heilongijang v MHL a pred príchodom do Martina pôsobil v tíme Tsen Tou Jilin vo VHL.

„Skúsil som to a určite neľutujem. Boli to zaujímavé skúsenosti. Bol som v silnom tíme, bol som aj vo veľmi slabom tíme. Zažil som si teda kadečo,“
pousmial sa mladý český brankár. „Bolo to náročné hlavne po psychickej stránke. Dva týždne sme boli v Číne, ďalšie dva v Rusku. Človek sa musel neustále vyrovnávať s časovými posunmi. Partia však bola super a som rád, že som spoznal čínsky hokej. Snažil som sa domácim hráčom ukázať, ako sa má trénovať a ako by sa mali pripravovať na zápasy,“ poznamenal Filip Krasanovský.

Na svojich potulkách svetom tak ochutnal typické čínske i mexické jedlá. „Nič sa však nevyrovná českej a slovenskej klasike,“ dodal pre hokej.sk s úsmevom brankár Liptovského Mikuláša.

Filip Krasanovsky
jäzvaAktuálny káder Liptovského Mikuláša:

Brankári: Filip Krasanovský, Kristian Tamminen (skúška), Matej Bátory (skúška)

Obrancovia: Marcel Petran, Mário Kurali, Filip Mezovský, Matej Bača, Jakub Nemec, Sebastián Droppa, Jakub Dubina (skúška), Ľubomír Patlevič (skúška), Šimon Duran (skúška), Branislav Pavúk (skúška), Matúš Parobek (skúška)

Útočníci: Rudolf Huna, Michal Uhrík, Andrej Lištiak, Adam Haluška, Adam Nechaj, Lukáš Hamráček, Lukáš Toma, Maroš Piatka, Markus Michalík, Maroš Surový, Oliver Okuliar, Patrik Bečka (skúška), Reid Brown (skúška), Michal Matoušek (skúška), Kevin Gabor (skúška)

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Liptovský Mikuláš

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipsport liga

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia