spravy.sk spravy.sk

Tréner Cooper i obranca Hedman spievajú ódy na výkony Černáka
zdroj: TASR-AP

Tréner Cooper i obranca Hedman spievajú ódy na výkony Černáka

Hokejisti Tampy Bay vedú vo finálovej sérii Východnej konferencie nad NY Islanders už 2:0 a odborníci velebia manažment tímu za trejdy Blake Colemana a Barclaya Goodrowa.

Generálny manažér Julien BriseBois trafil pri ich zisku do čierneho, no mužstvo ťaží aj z podobne šikovných ťahov jeho predchodcu Steva Yzermana. Ešte v roku 2018 vystužil obranu Ryanom McDonaghom a ako výborná sa s odstupom času ukazuje výmena brankára Bena Bishopa. Blesky vtedy počas sezóny 2016-17 získali z Los Angeles aj Erika Černáka. Slovenský obranca nemal v tom čase na svojom konte ani jediný zápas NHL. Dnes je však neodmysliteľnou súčasťou zostavy a spoločne s McDonaghom vytvorili skvelú obrannú dvojicu.

"Je zábavné, ako niekedy vypália trejdy," okomentoval Černákov prínos tréner Jon Cooper. "Všetci vedia, aké náročné je nájsť kvalitného obrancu. Úlohou manažmentu je posilniť tím. Zisk "Cernyho" bol ranou do čierneho. Robí všetky tie správne veci. Nie je to hráč s prioritou strieľať góly v presilových hrách, no dokáže neskutočne blokovať strely. Tak ako to predviedol v prvom zápase tejto série pri strele Pulocka."

Tampa Bay - NY Islanders (Černák - Clutterbuck)
TASR-AP


Černák nazbieral v 67 zápasoch základnej časti 12 bodov za 5 gólov a 7 asistencií. Zároveň však patrí medzi najlepšie blokujúcich obrancov ligy. V play-off si pripísal dve asistencie a zblokoval rekordných 28 striel. Na ľade trávi v priemere 22 minút.

"Odvádza skvelú prácu. Má výšku, silu a dokáže dostať puk z nebezpečných zón. Dokáže hru aj tvoriť a sme veľmi radi, že v našom systéme vyrástol takýto hráč. Teraz z toho čerpáme benefity," pokračoval Cooper pre Tampa Bay Times.

"Pre náš tím je Erik veľkým prínosom. Hrá na hrane a v oslabových hrách je skvelý. Nebojí sa blokovania striel a v obrannom pásme hrá veľmi tvrdo počas každého striedania. Je fenomenálny a tvorí kľúčovú súčasť nášho tímu," pridal slová uznania obranca Victor Hedman.

Tampa Bay - NY Islanders (černák - pageau)
TASR-APOdporúčame

Najnovšie z klubu: Tampa Bay Lightning

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia