spravy.sk spravy.sk

Couturier získal Selke Trophy pre najlepšie brániaceho útočníka
zdroj: TASR-AP

Couturier získal Selke Trophy pre najlepšie brániaceho útočníka

Kanadský hokejista Sean Couturier z Philadelphie Flyers získal Selke Trophy pre najlepšie brániaceho útočníka NHL.

V hlasovaní Asociácie profesionálnych hokejových novinárov (PHWA) uspel pred štvornásobným držiteľom ceny Patriceom Bergeronom z Bostonu Bruins a vlaňajším víťazom Ryanom O'Reillym zo St. Louis Blues. Couturier sa ocitol na 163 zo 170 hlasovacích lístkoch a až 117 hlasujúcich ho zaradilo na prvé miesto.

Dvadsaťsedemročný center bol v základnej časti 2019/2020 najlepší hráč súťaže na vhadzovaniach, kde dosiahol úspešnosť 59,6 percenta. V rámci svojho tímu mal najlepšiu bilanciu v hodnotení +/-, keď nazbieral 21 plusových bodov. Spomedzi všetkých útočníkov Philadelphie mal najvyšší "icetime", v hre 5 na 5 odohral 1368:23 min a v oslabení 140:29 min. 

"Samozrejme, táto cena pre mňa znamená veľa. Je to skvelé ocenenie a obrovská pocta. Vždy som bol hrdý na to, že hrám kvalitne na oboch stranách klziska," povedal Couturier.

Strieborný medailista z MS 2019 na Slovensku získal svoju prvú Selkeho trofej v kariére. Finalistom bol už aj pred dvomi rokmi. Z hráčov Philadelphie dostali túto cenu v minulosti už iba Bobby Clarke (1982/83) a Dave Poulin (1986/87).

Bergeron vyšiel tentoraz naprázdno, s piatym ziskom trofeje by vytvoril nový ligový rekord. Medzi finalistami sa ocitol deviatu sezónu v sérii, čo sa doteraz nikomu nepodarilo. Informáciu priniesla agentúra AP.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia