spravy.sk spravy.sk

J. Hudáček: Koronavírus mal takmer celý tím, väčšie problémy nikto
zdroj:

J. Hudáček: Koronavírus mal takmer celý tím, väčšie problémy nikto

Kontinentálna hokejová liga beží aj napriek tomu, že sa v nej objavili desiatky a desiatky pozitívnych testov na koronavírus. Svoje osobné skúsenosti s touto chorobou má aj brankár moskovského Spartaka Július Hudáček. Aj on sa však na vlastnej koži presvedčil, že v prípade zdravého organizmu s imunitou nejde o žiadny koniec sveta.

„U nás to postihlo skoro celé mužstvo a koronavírus malo okolo dvadsať hráčov. Polovica z toho však nemala žiadne symptómy a u nás zvyšných sa to prejavilo ako bežná chrípka. Koronavírus teda u nás nemal ťažký priebeh a problémom bola iba nevyhnutná karanténa,“ odprezentoval osobné skúsenosti 32-ročný brankár.

Najväčším problémom teda bola strata obdobia potrebného pre dokonalú predsezónnu prípravu. „Osobne som musel byť v karanténe takmer tri týždne a ležať také dlhé obdobie je pre športovca ťažké. Pred sezónou som tak odchytal iba dva prípravné zápasy a to bolo málo.“

Sezóna sa však po počiatočných problémoch rozbehla a Spartak už stihol odohrať päť zápasov. So ziskom piatich bodov je momentálne moskovský tím na delenej piatej priečke konferencie.

Očakávania sú veľké. Do tímu priviedli už vlani najväčšie trénerské meno Olega Znaroka a play-off je jasným cieľom. Spartak chce ísť aj cez prvé kolo a preto by sme chceli skončiť v základnej časti čo najvyššie. Mužstvo je vyvážené a na papieri na to máme,“ zamyslel sa Július Hudáček.

Július Hudáček
spartak.ru


Z doterajších piatich zápasov nastúpil iba v jedinom. „V tíme sme traja brankári a keďže máme šesť legionárov a hrať môžu iba piati, tak v zápasoch buď chytám, alebo sedím na tribúne. Je to teda trochu iné ako po minulé roky,“ objasnil slovenský brankár.

Testovanie na koronavírus v lige naďalej pokračuje a na každom štadióne platia iné pravidlá pre divácku účasť.

„Každá oblasť má vlastné pravidlá. Niekde sú diváci zakázaní úplne, inde môžu naplniť halu do istej kapacity,
“ popísal aktuálnu situáciu J. Hudáček. „Všetci samozrejme veríme, že sa situácia upokojí a sezónu dohráme. Ideálne by to bolo aj s čo najväčším počtom divákov. Tí ostatní si to snáď užívajú aspoň pri televízoroch.“

Odporúčame

Najnovšie z ligy: KHL

Pozri viac

Najnovšie z kategórie: Magazín

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia