spravy.sk spravy.sk

Hráči Bratislava Capitals odohrajú posledný prípravný zápas v Skalici
zdroj: jäzva

Hráči Bratislava Capitals odohrajú posledný prípravný zápas v Skalici

Hokejisti iClinic Bratislava Capitals odohrajú svoj posledný prípravný zápas v Skalici. Stredajší duel s HC'05 Banská Bystrica presunuli z hlavného mesta pre obmedzenia súvisiace s pandémiou koronavírusu. Od pondelka sú v Bratislavskom samosprávnom kraji zakázané hromadné podujatia v interiéroch s viac ako 50 osobami, v Trnavskom kraji sa na nich sme zúčastniť 500 ľudí.

"Rozhodnutie RÚVZ znemožňuje usporiadať hokejový zápas v Bratislave, preto sme sa rozhodli, že náš posledný prípravný zápas s Banskou Bystricou odohráme v Skalici, kde nám to zatiaľ situácia umožňuje a zároveň by som chcel vysloviť veľkú vďaku Skaličanom, že nám promptne pomohli a vyšli v ústrety," uviedol v tlačovej správe viceprezident a generálny riaditeľ Dušan Pašek ml.

Rakúska nadnárodná súťaž ICE Hockey League, v ktorej budú Capitals štartovať, sa začína už o 11 dní. 

"V prípade, že sa dovtedy situácia nezmení, budeme musieť pristúpiť k alternatívnym riešeniam. Jedným z nich je aj štadión v Skalici, ale máme pripravené aj ďalšie varianty. Budeme bojovať až do konca," doplnil Pašek. V Bratislavskom kraji platí od pondelka zákaz usporadúvať hromadné podujatia v interiéroch s viac ako 50 osobami.

 "Takéto opatrenie de facto znemožňuje usporiadať akýkoľvek hokejový zápas a pre nás to znamená obrovské finančné, logistické aj reputačné problémy. Pevne verím, že vláda Slovenskej republiky tieto likvidačné opatrenia ešte prehodnotí," uzavrel Pašek.

Odporúčame

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia