spravy.sk spravy.sk

Poprad, Michalovce, Detva postúpili do štvrťfinále Tipsport Kaufland Cupu
zdroj: jäzva

Poprad, Michalovce, Detva postúpili do štvrťfinále Tipsport Kaufland Cupu

Hokejisti Popradu a Michaloviec postúpili z C-skupiny do štvrťfinále premiérového ročníka Tipsport Kaufland Cupu. Poprad zdolal Spišskú Novú Ves 6:1 a obsadil prvé miesto v tabuľke, Michalovce si poradili s Košicami 4:3 a skončili druhé.

V A-skupine sa k postupujúcej Banskej Bystrici pridala druhá Detva, ktorá zvíťazila nad Liptovským Mikulášom 2:1. Topoľčany majú napriek vysokej prehre s Trenčínom 1:9 istý postup z D-skupiny. Stretnutie B-skupiny medzi Skalicou a Nitrou sa v utorok nemohlo uskutočniť zo zdravotných dôvodov v domácej kabíne. 

Tipsport Kaufland Cup - 3. kolo:

A-skupina:

Detva – Liptovský Mikuláš 2:1 (0:0, 0:0, 2:1) 

Góly: 45. Čacho (Cox), 46. J. Sýkora (Gašpar, P. Valent) – 44. Hamráček (Okuliar)

Detva: Sholl – F. Fekiač, D. Jendroľ, Golian, Rais, Korím, Lalík, Gachulinec, Rymsha – J. Žilka, V. Fekiač, Ščurko – Charbonneau, Čacho, J. Sýkora – A. Nauš, T. Klíma, Ľupták – Gašpar, P. Valent, Cox

Liptovský Mikuláš: Kozel – Kurali, J. Nemec, M. Bača, Petran, Dubina, Mezovský, Parobek, Droppa – Rud. Huna, Bečka, Uhrík – Michalík, Okuliar, Hamráček – M. Surový, Oško, R. Brown – Toma, M. Matoušek, K. Gabor

konečná tabuľka A-skupiny:

1. Banská Bystrica 3 2 0 1 0 14:8 7*
2. Detva 3 1 2 0 0 10:8 6*
3. Martin 3 1 0 1 1 8:10 4
4. Liptovský Mikuláš 3 0 0 0 3 1:7 0 

C-skupina:

Michalovce - Košice 4:3 (3:2, 1:1, 0:0)
Góly: 2. Mlynarovič (Ventelä), 5. Regenda (Mihálik, Mlynarovič), 9. Takáč (Regenda, Mlynarovič), 26. Mlynarovič (Ťavoda) – 10. Deyl (Réway, Chovan), 18. Chovan (Réway), 35. Révay (Chovan)

Michalovce: Tomek – Mihálik, Southorn, Zeleňák, McCormack, Ťavoda, Ventelä, Bdžoch, Chalupa – Korhonen, Hickmott, Bartánus – Matoušek, Lalancette, Šoltés – Takáč, Mlynarovič, Regenda – Mašlonka, Galamboš, Török

Košice: Sedláček – Pavlin, Baránek, Slovák, Deyl, Mudrák, Růžička, Džugan, Cibák – Réway, Chovan, Jokeľ – Klhůfek, Eliaš, Milý – Belluš, Pospíšil, Jenyš – Havrila, Frič, Havel

Spišská Nová Ves – Poprad 1:6 (0:3, 0:2, 1:1)

Góly: 52. Saluga (Tomala) – 13. Bjalončík (Paločko Matej, Paločko Matúš), 15. Lušňák (Handlovský), 20. Paločko Matúš (Bjalončík, Kramár), 21. Šotek (Mešár), 40. Handlovský (Lušňák), 51. Handlovský (Dalhuisen, Drgoň)

Spišská Nová Ves: Surák – Semaňák, Hančák, Chovan, Romaňák, Petrek, Korenko, Alvo, Tomala – Jakúbek, Vartovník, L. Novák – Giľák, Tyczynski, Koky – Piačka, Tábi, Olejník – I. Novák, Matej, Saluga
Poprad: Rychlík – Hudec, Drgoň, Müller, Dalhuisen, D. Brejčák, Kramár, Božoň, Hodorovič – Dzivjak, Mešár, Šotek – Lušňák, Preisinger, Handlovský – Paločko Matúš, Bjalončík, Paločko Matej – Valigura, Jevoš, R. Svitana 

konečná tabuľka C-skupiny:

1. Poprad 3 2 1 0 0 12:4 8*
2. Michalovce 3 1 1 0 1 7:7 5*
3. Košice 3 1 0 1 1 10:10 4 

4. Spišská Nová Ves 3 0 0 1 2 5:13 1 

D-skupina: 

Dubnica – Zvolen 1:5 (0:2, 1:3, 0:0) 

Góly: 23. Hús (Dúžek) – 11. Viedenský (Melancon, Mcpherson), 20. Puliš (Viedenský, Betker), 21. Chlepčok (Ivan, Melancon), 27. Bondra, 34. Kubka (Mcpherson, Hraško)

Dubnica: Kutej – Lukáčik, Švec, Trška, Dúžek, Chatrnúch, Janík, Vladimirov, Popela – Dmitriev, Ondruš, Luhový – Dvonč, Beták, Kristín – Klíma, Haščák, Kanaet – Vakhrameev, Hús, Maniaček

Zvolen: Rahm – Betker, Hatala, Ivan, Melancon, Hraško, Kubka, Meliško, Chlepčok – Bondra, Zuzin, Puliš – Mcpherson, Viedenský – Stupka, Halama, Kelemen – Marcinek, Jedlička, Tibenský

Topoľčany - Trenčín 1:9 (0:1, 0:3, 1:5) 

Góly: 2. Tomčák (Kalináč, Kluka) – 3. Paukovček (Bokroš), 21. Paukovček (Hecl), 27. Hlinka, 28. Kukuča (Hecl, Paukovček), 42. Skladaný (Sojčík, Bezúch), 43. Ferenyi (Ďurina), 48. Hecl (Paukovček, Kukuča), 56. Krajč (Sládok), 60. Kukuča (Paukovček, Starosta)

Topoľčany: Halo – Novák, Mihalko, Jurák, Kalináč, Minárik – Škápik, Bystričan, Nemček, Tomčák, Kluka – Bulák, Vyskoč, Gergel D., Laššo, Danišovský – Gergel A., Klepanec, Kováč, Hvizdoš, Šimun

Trenčín: Kristín – Ackered, Jaborník, Hecl, Paukovček, Kukuča – Mesikämmen, Starosta, Bezúch, Kettunen, Daňo – Sládok, Bokroš, Skladaný, Sojčík, Krajč – Ďurina, Stacha, Ferenyi, Švec, Hlinka

tabuľka D-skupiny:
1. Topoľčany 3 2 0 0 1 11:17 6* 

2. Zvolen 3 1 1 0 1 12:8 5 

3. Trenčín 2 1 0 1 0 12:5 4 

4. Dubnica 2 0 0 0 2 6:11 0 

*pozn.: istý postup do štvrťfinále

Michalovce - Košice (Super cup) (125 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia