spravy.sk spravy.sk

Farma na áčko nevyzrela, skúsenosti sa ukázali
zdroj: jäzva

Farma na áčko nevyzrela, skúsenosti sa ukázali

Zemplínske kluby z Michaloviec a Humenného nadviazali pred štartom sezóny spoluprácu a jedným z jej prvých efektov bol aj štvrtkový prípravný zápas. Diváci pri Laborci si tak mohli užiť konfrontáciu s účastníkom najvyššej súťaže.

„Pre nás to bol veľmi cenný zápas. Dalo nám to veľa, veď proti extraligistovi nehráme každý deň. Chceli sme hrať s chuťou a pre nás to bola dobrá previerka,“ zdôraznil útočník Humenného Dominik Šimčák.

Prvoligista sa ujal v deviatej minúte vedenia gólom Filipa Vaška a po prvej tretine držal priaznivý stav 1:1. Druhú dvadsaťminútovku však vyhrali skúsenejší hostia 4:1 a bolo vymaľované.

„Lámalo sa to za stavu 1:2. V presilovke sme tam nastrelili trikrát tyčku,“
upozornil Šimčák. „Následne sa dostali do brejku a skórovali. Šťastíčko sa vtedy priklonilo na ich stranu. Súper ukázal skúsenosti a potrestal naše chybičky. Je to však iba príprava a musíme sa z toho poučiť. V Humennom sa namiešal zaujímavý tím, partia je tu dobrá a tešíme sa na ligu.“

Ťavoda Takáč Mihálik regenda a Mlynarovič
jäzva


Michalovskej Dukle stačil na strelenie štyroch gólov v druhej tretine iba šesťminútový úsek.

„Konečne sme sa presadili v presilových hrách. Každým zápasom sa zlepšuje súhra. To je pochopiteľné, veď sa tu vymenilo takmer 20 hráčov. Je to teda v podstate nové mužstvo. Postupne sa to však zlepšuje a sme na dobrej ceste,“
pochvaľoval si strelec tretieho gólu Dukly Samuel Mlynarovič.

Zo samotného zápasu mal celkom dobrý pocit. „Je to regionálne derby a keďže je Humenné našou farmou, bolo to správne vyhecované. Niektorí chlapci trénovali ráno s nami a večer potom hrali proti nám. Trénerom sa teda chceli pochopiteľne ukázať v najlepšom svetle. Výsledkom bola celkom dobrá hra. Napokon sme to však strhli na našu stranu skúsenosťami i gólmi,“ zakončil 30-ročný popradský odchovanec.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Michalovce

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Slovenská hokejová liga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia