spravy.sk spravy.sk

Blesky plánujú vrátiť úder
zdroj: TASR-AP

Blesky plánujú vrátiť úder

Hráči Tampy Bay Lightning vykročili do bojov o Stanleyho pohár prehrou 1:4, no už dnes v noci môžu Hviezdam z Dallasu porážku vrátiť.

Tréner Stars Rick Bowness má svojho súpera zmapovaného dokonale a v úvodnom súboji preto ušil svojmu tímu taktiku na mieru. 

"Museli sme zmeniť spôsob našej hry s pukom. Už od svojho návratu do tréningového kempu (11. júl) sa snažíme stopercentne sústrediť a robiť veci správne. Ak si chcete vytvárať gólové šance, tak musíte útočiť aspoň štyrmi hráčmi. Inak si v útočnom pásme neporadíte," upozornil Bowness.

Dallas sa môže oprieť aj o produktivitu obrancov ako sú Miro Heiskanen, John Klingberg a Jamie Oleksiak. Práve schopnosť vypomôcť útoku zo strany defenzívy je silnou zbraňou Stars. 

Dallas - Tampa Bay
TASR-AP

Dvadsaťjedenročný Heiskanen nazbieral počas play-off už 23 bodov za 5 gólov a 18 asistencií. Klingberg má na svojom konte tri góly a 17 bodov a Oleksiak 5 gólov. Obrana Dallasu sa tak ani zďaleka nestará iba o bránenie.

"V niektorých zápasoch zabodujú, v niektorých samozrejme nie. Snažia sa však podporovať ofenzívu a to je dôležité. Všetkých našich obrancov pobádame k správnym rozhodnutiam a efektívnej distribúcii pukov. Ich prioritou je samozrejme obrana. Ak sa však naskytne šanca, mali by sa zapojiť aj do ofenzívnych činností," pokračuje Bowness.

Aj úvodný finálový duel ukázal, že hra Dallasu je založená na kompaktnosti. Obrancovia pomáhajú útoku a útočníci rovnako tak poctivo vypomáhajú obrane. Kľúčovým mužom je samozrejme brankár Anton Chudobin. Tampa si v tretej tretine úvodného zápasu vynútila tri presilové hry a brankára Dallasu zasypala 22 strelami v priebehu dvadsiatich minút. Gólman Stars ich pochytal všetky a výrazne mu pomohli aj spoluhráči. Tí čistili priestor na dorážky mimoriadne zodpovedne. Na Chudobina smerovalo 35 striel, no ďalších 26 zblokovali jeho spoluhráči. 

"Všetci sme naladení na jednu strunu. V prvom rade sa snažíme obrániť náš dom. A keď sa z neho dostaneme, tak sa snažíme byť nebezpeční. A ak nám niektoré veci v defenzíve nevýjdu, máme tam Chudobina," pousmial sa útočník Jason Dickinson.

Chudobin, Benn a Dickinson
TASR-AP


Tridsaťštyriročný rodák z kazašského Usť-Kamenogorsku pôsobí v NHL už jedenástu sezónu. V play-off zaskočil za zraneného Bena Bishopa a z doterajších dvadsiatich zápasov vyhral štrnásť. V sérii proti Las Vegas inkasoval iba osem gólov zo 161 striel a zneškodnil tak 95 percent pokusov Zlatých rytierov. 

Bleskom z Tampy je teda jasné, že ak chcú získať slávny pohár, potrebujú zo zbaviť tohto čara.

"Nikto z nás nie je hrdý na spôsob, akým sme odohrali prvý zápas série," vyslovil sa útočník Lightning Blake Coleman. "Náš tím je však veľmi hrdý a nenechá sa len tak zložiť. Každý z nás sa vie pozrieť do zrkadla a napraviť predošlý neúspech. Budeme hrať určite lepšie ako v prvom zápase."

Tampe Bay by mal pomôcť aj očakávaný návrat kapitána Stevena Stamkosa. "Určite je tam šanca, ale netvrdím, že nastúpi už v tomto súboji,"  vyjadril sa tréner Jon Cooper. Jeho náprotivok Bowness odvetil: "My samozrejme očakávame, že sa do tejto série zapojí."

zdroj: nhl.com

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Tampa Bay Lightning

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia