spravy.sk spravy.sk

Zabili ste šport
zdroj: foto: TASR

Zabili ste šport

Hromadné podujatia budú na Slovensku od októbra zakázané. Medzi výnimkami sú napríklad pohreby a jeden z nich môžu predstavitelia vlády pokojne vystrojiť aj slovenskému hokeju.

Zatiaľ čo v celom svete sa napriek ďaleko horšej pandemickej situácii snažia predstavitelia vlád športu pomôcť a umožňujú mu aspoň dýchať, Igor Matovič a hlavný hygienik Ján Mikas odpojili šport od kyslíkového prístroja. V rámci v pondelok odprezentovaných opatrení oznámili verdikt, po ktorom ostáva nájsť vkusnú truhlu.

Jedinou možnosťou organizácie hromadných podujatí budú negatívne testy - nie staršie ako 12 hodín - všetkých zúčastnených. Čiže absolútne nesplniteľná podmienka. Hokejisti, časomerači, rolbári, rozhodcovia a všetci prítomní v halách by museli chodiť na testy prakticky každý druhý deň. Pri cene testu 70 eur za osobu sa dajú ľahko prepočítať aj neúnosné finančné náklady tejto podmienky. To všetko bez možnosti príjmov zo vstupného. Jednoducho sci-fi.

Mesiace príprav boli spláchnuté, poctivé a finančné náročné opatrenia spojené s hygienickými predpismi vyšli navnivoč. Kluby nemajú žiadnu istotu. Nikto nedokáže garantovať, dokedy tento stav potrvá. 

Vláda síce sľubuje, že sa bude zaoberať kompenzáciami, no s tými už majú športovci svoje skúsenosti. Ak aj prídu, môžu si už za nich akurát tak kúpiť pohrebný veniec. 

Odpočívaj v pokoji, slovenský hokej. Mali sme ťa radi.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia