spravy.sk spravy.sk

Hokejisti sa stretli v Bratislave
zdroj: foto: TASR

Hokejisti sa stretli v Bratislave

Hokejisti z Tipos extraliga a Slovenskej hokejovej ligy si dali zraz v Bratislave. Na úrade vlády odovzdali list, v ktorom predostreli jasné požiadavky.

"Je najvyšší čas riešiť problémy športu a kultúry. Od zrušenia predošlej sezóny sme vyzývali na kompenzácie a nič sa neudialo. Šport je práca ako každá iná. Športovci musia z niečoho žiť a ak im štát zakazuje pracovať, mal by to kompenzovať. Po najnovšom oznámení o 50 účastníkoch sa možno zápasy budú môcť hrať,  no kluby majú obrovské straty a stále budú bez príjmov zo vstupného. Celé leto sa to neriešilo a malo by sa už konečne začať komunikovať," vyslovil sa útočník Slovana Branislav Rapáč

"V tom liste je napísané to, čo hovorí Braňo. Žiadame kompenzácie pre kluby. My športovci chceme hrať zápasy a ak sa to nedá s divákmi, tak sú nevyhnutné kompenzácie," nadviazal obranca Nitra Ivan Švarný. 

Podmienka o organizácii podujatí s testami nie staršími ako 12 hodín je v praxi nerealizovateľná.

„Máme ísť ráno na testy a dúfať, že prídu výsledky pre všetkých ľudí zapojených do zápasu? To samozrejme nie je reálne. Chápeme zdravotnú situáciu, ale niekoľko mesiacov sa v tomto nerobilo nič a toto je naša práca," zareagoval útočník Zvolena Marek Viedenský.


Na všetkých hromadných podujatiach bude môcť byť po novom maximálne 50 ľudí. Opatrenie, ktoré v stredu vydá Úrad verejného zdravotníctva SR, bude platiť pre športové a kultúrne podujatia i omše. Dôvodom je, aby medzi jednotlivými oblasťami nedochádzalo k "škriepkam". S návrhom prišiel hlavný hygienik SR Ján Mikas, v stredu o tom pred rokovaním vlády informoval premiér Igor Matovič (OĽANO). 

Matovič priblížil, že ak na športovom podujatí bude športovcov a celý realizačný tím tvoriť skupinu 50 ľudí, tak budú musieť hrať bez divákov. Ak v divadle bude 20 hercov, tak bude môcť byť 30 divákov, a taktiež podľa toho sa počty budú dopĺňať v kostoloch podľa farárov, miništrantov a veriacich. Na všetkých má podľa predsedu vlády platiť "rovnaký meter". "Zdá sa mi to v súlade so zdravým rozumom, aby sa nerobili žiadne výnimky a aby sa všetci cítili rovnako pred týmito opatreniami. Je to férový postoj ku každému," poznamenal premiér. Dodal, že sa tak nerozlišuje ani medzi tým, či je to hromadné podujatie vonku alebo vo vnútri.

doplníme...

Protest hokejistov v Bratislave (5 obrázkov v galérii)

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia