spravy.sk spravy.sk

50 ľudí nič nerieši. Boli niekedy Matovič s Mikasom na hokeji?
zdroj: TASR

50 ľudí nič nerieši. Boli niekedy Matovič s Mikasom na hokeji?

Po prvotnom úplnom zákaze hromadných podujatí vyrukovali Igor Matovič a hlavný hygienik Ján Mikas s "ústretovou" ponukou. Po novom sa budú môcť hrať zápasy s 50 účastníkmi.

Matovič priblížil, že ak na športovom podujatí bude športovcov a celý realizačný tím tvoriť skupinu 50 ľudí, tak budú musieť hrať bez divákov. Ak v divadle bude 20 hercov, tak bude môcť byť 30 divákov, a taktiež podľa toho sa počty budú dopĺňať v kostoloch podľa farárov, miništrantov a veriacich. Na všetkých má podľa predsedu vlády platiť "rovnaký meter". "Zdá sa mi to v súlade so zdravým rozumom, aby sa nerobili žiadne výnimky a aby sa všetci cítili rovnako pred týmito opatreniami. Je to férový postoj ku každému," poznamenal premiér.

Pre hokej to samozrejme nemení vôbec nič. Pánom Matovičovi a Mikasovi to vysvetlíme po lopate, pretože ich odborníci na šport to asi nedokážu.

Klasická hokejová zostava jedného tímu obsahuje štyri päťky a dvoch brankárov. Čiže 22 hráčov. Realizačný tím pozostáva s hlavného trénera a dvoch asistentov. Prítomní sú aj minimálne dvaja kustódi (maséri), lekár a tréner brankárov. Vedúceho mužstva či videoanalytika tentoraz škrtneme. Už takto sa dostávame na číslo 29 ľudí. A teraz príde novinka pre pánov M&M - hokej hrajú až dva tímy! Čiže to už máme 58 ľudí. Menovať teda štvoricu rozhodcov, delegáta, časomeračov, hlásateľa, záchrannú službu, rolbára, správcu haly, vrátnika, upratovačky či usporiadateľov už teda ani nemusíme. 

Aj žiak základnej školy si teda môže ľahko vypočítať, že hokejový zápas s 50-timi účastníkmi sa odohrať nedá. Ani bez divákov či novinárov.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia