spravy.sk spravy.sk

Nová sezóna odštartuje podľa plánu v piatok
zdroj:

Nová sezóna odštartuje podľa plánu v piatok

Nová sezóna hokejovej Tipos extraligy odštartuje podľa plánu v piatok 2. októbra. V stredu o tom informoval oficiálny facebookový profil najvyššej slovenskej súťaže.

"V piatok sa začne nová sezóna Tipos extraligy! Hromadné podujatia bude možné organizovať do 50 osôb, vrátane organizátorov. V prípade kultúrnych alebo športových podujatí platí, že ak počet osôb vystupujúcich v mene organizátora (napríklad účinkujúci, športovci, organizačný tím) presiahne počet 50, podujatie sa môže uskutočniť, avšak bez prítomnosti obecenstva. Zoznam zápasov, ktoré sa budú môcť v piatok 2. 10. odohrať, zverejníme už čoskoro," píše sa v stanovisku.

V piatok je na programe šesť duelov: HC'05 Banská Bystrica – HC Mikron Nové Zámky (17.30 h), HC Dukla Ingema Michalovce - HC Slovan Bratislava (18.00), DVTK Jegesmedvék Miškolc - HK Dukla Trenčín (18.00), HC Košice - HKM Zvolen (18.00), HC 07 Detva – MHK 32 Liptovský Mikuláš (18.00), HK Poprad – HC Nitra (19.00). 

Otázny je štart Nových Zámkov, ktoré minulý piatok ohlásil 20 pozitívne testovaných členov klubu na koronavírus. Účastník Tipos extraligy následne pozastavil tréningový proces a hráčov poslal do izolácie. Športové podujatia v Slovenskej republike môžu od 1. októbra do odvolania prekročiť maximálny limit päťdesiat účastníkov. Možné to je však iba v prípade, že pôjde o osoby, ktoré budú vystupovať v mene organizátora (športovci, organizačný tím a pod.).

Podujatie musí byť v takom prípade bez prítomnosti obecenstva. Pôvodne mali byť od štvrtka zakázané všetky hromadné podujatia, s výnimkou tých, pri ktorých by organizátor dokázal zabezpečiť negatívne testy na koronavírus všetkých účastníkov nie staršie ako 12 hodín. Úrad verejného zdravotníctva SR nakoniec ustúpil požiadavkám športovcov.

V stredu sa pred Úradom vlády v Bratislave zhromaždilo niekoľko stoviek hokejistov. Prítomní boli nielen zástupcovia klubov najvyššej súťaže Tipos extraligy, ale aj viacerí z nižších. Vedenie Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH) však dva dni pred štartom súťaže ešte riešilo dohodu o novej zmluve s rozhodcami. Ak by ju do piatku nepodpísali, arbitri odmietajú zápasy rozhodovať.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia