spravy.sk spravy.sk

Chicago vymenilo Saada do Colorada za trojicu hráčov
zdroj: TASR-AP

Chicago vymenilo Saada do Colorada za trojicu hráčov

Chicago Blackhawks vymenilo Brandona Saada do Colorada za Nikitu Zadorova, Antona Lindholma a Dennis Gilbert. Zároveň pokryje v nasledujúcej sezóne šestinu z jeho zmluvy na šesť miliónov dolárov.

Dvadsaťsedemročný útočník Saad pôsobil uplynulé tri roky v Chicagu, predtým strávil dve sezóny v Columbuse, kam si "odskočil" z organizácie Blackhawks. V profilige odohral dosiaľ 588 zápasov základnej časti (169+178). V play off má na konte 81 duelov, strelil 18 gólov a pridal 24 asistencií. Vo "veternom meste" sa dvakrát tešil zo zisku Stanleyho pohára.

"V Bradonovi sme získali veterána s dvoma titulmi, ktorý prinesie do tímu skúsenosti," citoval web NHL generálneho manažéra Avalanche Joea Sakica. 

"Lavíny" sa vzdali 25-ročného Zadorova, ktorý je obmedzený voľný hráč. V minulom ročníku dosiahol 13 bodov (4+9) v 64 zápasoch základnej časti, v play off pridal 5 bodov (3+2). 

Rovnako starý Lindholm z pozície obrancu dosiahol jednu asistenciu v štyroch dueloch. Gilbert odohral v profilige 21 stretnutí s bilanciou gól a dve asistencie.

Odporúčame

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia