spravy.sk spravy.sk

Taylor Hall sa dohodol na ročnej zmluve s Buffalom
zdroj: foto TASR-AP

Taylor Hall sa dohodol na ročnej zmluve s Buffalom

Kanadský útočník Taylor Hall bude pokračovať v kariére v drese Buffala Sabres, s ktorým sa dohodol na ročnej zmluve v hodnote osem miliónov dolárov.

Dvadsaťosemročný krídelník patril medzi najväčšie "ryby" na trhu s neobmedzenými voľnými hráčmi. Buffalu má pomôcť ukončiť deväťročnú sériu bez účasti v play off. 

"Je to pre nás skvelý krok, no teraz sme v pozícii, že si ho musíme zaslúžiť, každým dňom sa musíme zlepšovať. Veríme Taylorovi ako hráčovi aj ako človeku a dúfame, že táto spolupráca dospeje do dlhodobého vzťahu, ktorý bude výhodný pre obe strany," uviedol generálny manažér Kevyn Adams. 

Halla si vybral v roku 2010 z prvého miesta draftu Edmonton Oilers, v klube strávil šesť sezón a v roku 2016 odišiel do New Jersey. V ročníku 2017/18 nazbieral v 76 zápasoch základnej časti 93 bodov a získal Hartovu trofej pre najužitočnejšieho hráča sezóny. Počas uplynulej sezóny ho Devils vymenili do Arizony Coyotes. 

Hall si v 65 dueloch ZČ pripísal 52 bodov (16+36), v deviatich stretnutiach play off pridal dva góly a štyri asistencie. Dokopy odohral v profilige 627 zápasov v základnej časti a získal 563 bodov (218+345), v 14 súbojoch vyraďovacej časti zaznamenal štyri presné zásahy a osem gólových prihrávok. 

Výraznú zásluhu na jeho príchode do Buffala má tréner Ralph Krueger. Šesťdesiatjedenročný kouč viedol Halla ako asistent v jeho nováčikovskej sezóne v Edmontone a ako hlavný tréner v ročníku 2012/13. "Myslím si, že pri našej dohode zohral veľkú úlohu vzťah, ktorý si v minulosti Ralph s Taylorom vybudovali," uviedol Adams.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Buffalo Sabres

Pozri viac

Najnovšie z ligy: NHL

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia