spravy.sk spravy.sk

Poprad ďalším tímom odstaveným koronavírusom, v A-tíme je 13 pozitívnych
zdroj: hk poprad

Poprad ďalším tímom odstaveným koronavírusom, v A-tíme je 13 pozitívnych

V A-mužstve HK Poprad sa vyskytol vírus COVID-19. Informovala o tom klubová stránka Kamzíkov.

Hráči, ako aj všetci členovia realizačného tímu HK Poprad prerušili tréningový proces vzhľadom na pozitívny test v kabíne A-mužstva.

"K celej veci pristupujeme zodpovedne a komunikujeme s najvyššími zdravotníckymi úradmi. Hráči, ale aj realizačný tím sú izolovaní v domácej karanténe,"
uvádza sa v stanovisku na hkpoprad.sk. "S určitou platnosťou tak neodohráme najbližšie dva domáce duely proti Novým Zámkam a maďarskému Miškovcu. Viac informácií poskytneme večer. Pevne veríme, že sa spoločne všetko zlepší a čoskoro sa zídeme opäť na zimnom štadióne."

Ako spresnil riaditeľ klubu Ľudovít Jurinyi, nakazení sú hráči áčka i juniorského tímu. "Po včerajšom testovaní A-mužstva máme 13 pozitívnych, z toho jeden je člen realizačného tímu. Dali sme testovať juniorov, lebo sa nám tam objavil pozitívny hráč. Výsledkom je 14 pozitívnych hráčov. Sme v úzkom kontakte s Regionálnym úradom verejného zdravotníctva so sídlom v Poprade, ktorému sme poskytli súčinnosť, zoznamy hráčov a postupujeme podľa nariadení."

Popradčania plánujú kompletnú dezinfekciu zimného štadióna.

Odporúčame

Najnovšie z klubu: Poprad

Pozri viac

Najnovšie z ligy: Tipos Extraliga

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia