spravy.sk spravy.sk

Vo Švajčiarsku chystajú experiment. Má potvrdiť bezpečnosť diváckej návštevnosti
zdroj: jäzva

Vo Švajčiarsku chystajú experiment. Má potvrdiť bezpečnosť diváckej návštevnosti

Počty nakazených stúpajú aj vo Švajčiarsku a klubom preto hrozí zákaz diváckej účasti na podujatiach. Tamojšie kluby však podobne ako tie naše tvrdia, že žiadne čísla nepotvrdzujú šírenie vírusu medzi divákmi na športových podujatiach.

Diváci totiž dodržujú odstupy a zápasy sledujú s rúškami. Švajčiarsky olympijsky výbor sa preto podujal zrealizovať pilotnú štúdiu. Pod vedením bernského epidemiológa Matthiasa Eggera prebehne test v praxi. Člen švajčiarskej komisie pre COVID 19 bude sledovať a vyhodnocovať dopady diváckej návštevy v hale Postfinance Arena, domovskom stánku SC Bern.

"Je to dôležitá štúdia," hovorí Egger pre švajčiarsky denník Blick. "Je v záujme klubov i fanúšikov, aby sa mohli hrať športové zápasy aj naďalej s diváckou kulisou."

Postfinance Arena v Berne
jäzva (jäzva)


Egger vpustí do sektoru tisíc fanúšikov, ktorí budú dodržiavať hygienické predpisy.  Po piatich až siedmich dňoch od zápasu budú diváci podrobení PCR testom. Tie ukážu, či sa na hokeji nakazili, alebo nie.

"Olympijsky výbor nás oslovil so žiadosťou o takýto experiment. My ho veľmi radi podporíme. Určite totiž privítame akýkoľvek koncept, ktorý umožní divákom sledovať zápasy priamo v hale," uviedol šéf klubu Rolf Bachmann.

Zdroj: blick

Odporúčame

Najnovšie z ligy: Švajčiarsko - National League

Pozri viac

Vyberáme zo športu

Zábava z Fun rádia