spravy.sk spravy.sk

Líder sa predstaví v Zámkoch, Košice privítajú Miškovec
zdroj:

Počas utorkového programu sa predstavia vo dvoch zápasoch až tri tímy, ktoré sa snažia dohnať obdobie stratené karanténnym obdobím.

2. kolo: HC Nové Zámky – HKM Zvolen - 18:00 h

V Nových Zámkoch sa pokúsia "býci" nadviazať na nedeľňajšie víťazstvo proti Trenčínu. Zverenci trénera Martina Hrnčára predviedli parádnu tretiu tretinu, v ktorej udupali Duklu v pomere 5:0. Teraz ich však čaká tvrdší oriešok. Vedúci Zvolen hrá v pohode a z doterajších piatich zápasov získal až dvanásť bodov. "Rytieri" využili proti Košiciam všetky tri presilové hry a celkovo sú s ôsmimi presilovkovými gólmi lídrom súťaže. Zámky naopak využili iba jednu z jedenástich početných výhod. Radovan Puliš je s piatimi gólmi najlepším strelcom ligy, jeho spoluhráč Allan McPherson vedie poradie najlepších nahrávačov - 6 asistencií.

Náš tip: X2

9.kolo HC Košice – DVTK Jegesmédvek Miškovec - 18:00

Obaja súperi si už prešli liečbou COVIDU-19, pričom to vyzerá tak, že Košičania sa nakazili práve v prípravnom stretnutí na ľade maďarského súpera. "Oceliari" v tom zápase prehrali 1:2 gólom Bálinta Magosiho v predĺžení. Košičania sa predstavia v tejto sezóne doma vôbec prvýkrát (celkovo vykorčuľujú na zápas v Steel aréne po 226 dňoch). Celú prípravu totiž odohrali vonku a vo svojom úvodnom extraligovom vystúpení prehrali v nedeľu vo Zvolene 3:5. Miškovec má za sebou tri zápasy, v ktorých získal dva body. Vo všetkých troch súbojoch síce prehral, no zakaždým to bolo iba o jediný gól. Pre východniarov ide o neobľúbeného súpera, veď v minulej sezóne ho nezdolali v riadnom hracom čase ani raz. Vonku dvakrát prehrali a doma dvakrát uspeli až po nájazdoch.